Jak działa akumulator NIMH

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się akumulator NIMH, czyli niklowo-metalowo-wodorkowy. Warto mieć na uwadze, że do produkcji masowej bardzo długo nie wchodziły akumulatory tego typu. Należy jednak pamiętać, że wodór doskonale nadaje się na anodę.

Czym jest akumulator NIMH?

Anody zbudowane są ze stopu wielu metali w nowoczesnych akumulatorach NIMH. Wybór rozwiązania, które spełnia określone potrzeby może być naprawdę problematyczny, ponieważ dostępność akumulatorów jest bardzo duża. Technologia niklowo-metalowo-wodorkowa sprawdzi się najlepiej przy niewielkim urządzeniu. W tym artykule wyjaśnimy, czym właściwie jest Akumulator nimh, a także wymienimy jego najważniejsze zalety. Warto mieć na uwadze, że tego typu akumulatory według powszechnej opinii uznawane są za bezpieczne.

Cechy akumulatora NIMH

Akumulator cechuje się dużą odpornością na głębokie rozładowanie, przeładowanie oraz przeciążenia. Takich akumulatorów nie klasyfikuje się jako niebezpieczne w transporcie. Należy pamiętać, że w rozmiarach standardowych baterii paluszków występują najbardziej popularne akumulatorki NIMH.

Zasada działania

Nieodłączną częścią każdego modelu RC jest oczywiście akumulator. Jeśli nie mielibyśmy do dyspozycji tych niewielkich skrzynek to niestety trzeba byłoby korzystać z klasycznych baterii AA. Akumulatory NIMH można wielokrotnie ładować, a następnie rozładowywać. Warto dodać, że takie akumulatory pojawiły się na rynku w 1989 roku. Są to wersje ulepszone akumulatorów Ni-CD, które oczywiście wciąż są w obiegu, ale są już dużo starsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here