Jak estetycznie wykonać samodzielnie manicure?

Niezwykle często, w wyniku braku naszego czasu lub napiętego grafiku ulubionych stylistek, decydujemy się na samodzielne wykonanie manicure w domu. Oczywiście efekt nie zawsze wyjdzie nam taki, jak po wizycie w salonie kosmetycznym, jednak taka samodzielna stylizacja, które będzie jednocześnie estetyczna, jest jak najbardziej możliwe. Jak ją zatem wykonać, byśmy były z niej zadowolone?

Odpowiednie przygotowanie do stylizacji

Decydując się na manicure lub pedicure na własną rękę, najpierw musimy zastanowić się, na czym najbardziej nam zależy – na szybkim, nieskomplikowanym malowaniu paznokci, które będzie nietrwałe, ale nie zabierze dużo czasu, czy też pragniemy, by nasza płytka pokryta lakierem przetrwała dłużej. W drugim przypadku pomoże nam w tym stylizacja lakierami hybrydowymi, a co za tym idzie – będziemy musiały zakupić niezbędny sprzęt i akcesoria do tego celu. 

Jeśli jesteś amatorką w tej kwestii, najlepszym rozwiązaniem przed zakupem narzędzi będzie zwrócenie się o radę do swojej zaufanej stylistki lub wyszukanie w internecie, na sprawdzonych stronach, jakie lampy, lakiery i akcesoria wystarczą do domowego manicure. 

Wiele informacji na ten temat znajduje się na stronie sklepu internetowego Bluesky Polska, który oferuje swój asortyment nie tylko profesjonalistom, ale także osobom, dla których stylizacja paznokci to hobby lub po prostu jeden z samodzielnie wykonywanych zabiegów domowej pielęgnacji.    

Mamy sprzęt – co dalej?

Jeśli zaopatrzymy się już w sprzęt odpowiedni do naszego poziomu zaawansowania, w kolejnym kroku tuż przed stylizacją, powinniśmy podpatrzeć inne stylistki podczas pracy. 

Jeśli nie znamy osoby, która mogłaby udzielić nam rad, to tutaj z pomocą przychodzą nam wszelkie serwisy z dostępnymi filmami, w których obejrzymy tutoriale, gdzie każdy etap stylizacji jest zademonstrowany i wytłumaczony w prosty sposób. Są to przede wszystkim materiały skierowane do laików i promujące zazwyczaj nowe trendy w stylizacjach. 

Jak spożytkować wiedzę?

Gdy posiadamy już podstawową wiedzę na temat tego, jak wykonać manicure, powinnyśmy zorganizować sobie wygodną przestrzeń i czas, ponieważ pierwsza aplikacja lakieru hybrydowego, zwłaszcza na własnych paznokciach, przez osobę niedoświadczoną może potrwa kilka godzin. 

Następnie należy odpowiednio przygotować płytkę paznokcia – odsunąć skórki, wyrównać krawędzie paznokci, a później wypolerować i odtłuścić płytkę cleanerem i nałożyć primer kwasowy lub bezkwasowy oraz bazę. 

Lakiery hybrydowe powinny być nałożone zaraz po utwardzeniu bazy w lampie. Utwardzony kolor powinien zostać w następnej kolejności zabezpieczony topem. Wprawdzie brzmi prosto, jednak przy każdym kroku należy zachować maksymalną precyzję. Każde wyjście poza powierzchnię paznokcia i tzw. zalanie skórek czy rozprowadzanie kosmetyku w nieodpowiedniej ilości spowoduje późniejsze rozwarstwianie się lakieru i zmniejszenie trwałości manicure bądź pedicure. Nie mniej ważna jest jakość użytych narzędzi. 

Trening jednak czyni mistrza i nim się obejrzysz – z biegiem czasu będziesz mogła wykonywać prawdziwie obłędne stylizacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here