Trzeba myć okna, od tego przynajmniej raz na jakiś czas nie da się uciec. Zwłaszcza w ciepłe letnie dni gdy świeci słońce widać na szybach wszystkie smugi i zabrudzenia. Mycie okien w domu dla większości osób nie jest lubianym zajęciem. Można powiedzieć, że jest to raczej uciążliwa praca. Okna zwykle są wysokie i trzeba pomagać sobie w myciu używając krzesła czy drabiny. A to nie jest wygodne. Dlatego zwykle śpieszymy się z tą czynnością i potem okazuje się, że mamy na szybach brzydkie smugi, a okna są umyte niedostatecznie dokładnie. Trzeba więc po raz kolejny zabrać się za ponowne mycie szyb.

Jak łatwo umyć okna. Poznaj 9 sposób na szybkie mycie okien

 

Jeśli masz w domu umycia dużo okien szybko możesz się zniechęcić. Ręce bolą od wycierania, a efekt nie jest zadowalający. Przychodzimy Ci z pomocą i przedstawiamy sposoby na skuteczne łatwe mycie okien.

Przede wszystkim zabieraj się za mycie okien wtedy kiedy sprzyja temu pogoda. W słoneczne, gorące dni Twoja praca z góry zostanie utrudniona bowiem środek do mycia szyb będzie wysychał szybciej niż Ty będziesz myć. W związku z tym cały czas będziesz się borykać z denerwującymi smugami. Chcesz oszczędzić sobie nerwów ? Nie myj okien w dni mocno słoneczne. Idealna pogoda na mycie okien jest wtedy kiedy na zewnątrz jest pochmurno.

Zanim zaczniesz myć szyby najpierw starannie umyj ramy okien używając ciepłej wody z płynem do mycia naczyń. Jeśli i same szyby są mocno ubrudzone je także możesz wpierw przemyć używając czystej wody z płynem do naczyń. Usuniesz w ten sposób główne zabrudzenia.

Następnie możesz zabrać się za główne mycie szyb. Nie masz w domu płynu do szyb ? Nic nie szkodzi. Okna równie skutecznie, a przy tym ekologicznie umyjesz domowymi sposobami.

  1. Do litra ciepłej wody dodaj 2 łyżki sody. Takim płynem przy pomocy bawełnianej szmatki umyj okna. Będą lśnić czystością.

  2. Do ciepłej wody możesz także dodać octu w proporcji jeden do jednego. Martwisz się, że zapach octu będzie unosił się we wnętrzu. Spokojnie, zapach ten szybko się ulatnia już w czasie mycia.

  3. Skutecznie działa też wyciśnięcie do miski z wodą soku z jednej cytryny.

  4. Z kolei jeśli dodasz do wody kilka kropel gliceryny to możesz mieć pewność, że brud i kurz znacznie słabiej będą osadzać się na oknach. Zaś podczas deszczu woda będzie z nich spływać nie pozostawiając smug.

  5. Do wycierania okien możesz użyć bawełnianej szmatki lub takiej z mikrofibry.

  6. Świetnie sprawdzają się też stare gazety ale uwaga nie te śliskie, kolorowe. Wycieranie szyb zwykłą codzienną gazetą pomaga sprawnie pozbyć się smug.

  7. Niepotrzebne, zniszczone już rajstopy nylonowe także możesz wykorzystać do mycia okien w domu. Idealnie nadają się one do polerowania szyb, które po takim czyszczeniu pięknie się błyszczą.

  8. Możesz także użyć ręcznej lub elektrycznej ściągaczki.

  9. Jeśli myjesz kilka okien pod rząd to zwracaj uwagę na wodę. Nie myj okien brudną wodą bo to zupełnie bez sensu. Lepiej jest co jakiś czas wymienić wodę na świeżą i dalej myć.

Czyste umyte okna wprowadzają do wnętrza ład. W pomieszczeniu od razu robi się jaśniej i przyjemniej się w nim przebywa. Teraz kiedy już wiesz jak łatwo umyć okna w domu ta czynność powinna stać się mniej uciążliwa. Wykorzystaj te stare sprawdzone sposoby i pamiętaj idealnie umyte okna w domu same w sobie stają się jego ozdobą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here