Jak najlepiej zorganizować wakacje z dziećmi?

Wakacje mogą być stresujące. Ogrom czasu spędzonego na lotniskach, w kasach dworcowych, wreszcie przy kontuarach recepcyjnych w hotelach. To wszystko sprawia, że często po powrocie z wymarzonego wyjazdu czujemy, że dopiero teraz potrzebny nam urlop.

Wady i zalety samodzielnego planowania

Samodzielne planowanie i rezerwacja wakacji to czynność przyjemna, ale też najeżona pułapkami czyhającymi na niedoświadczonych podróżników. Łatwo tu o pomyłkę i wpadnięcie w sprytnie rozstawione sidła marketingowe. Bajecznie tani bilet lotniczy znacznie drożeje dzięki niewspółmiernie wysokiej dopłacie za bagaż. Hotel kuszący bliskością plaży i basenem okazuje się ruderą, a morze jest wprawdzie blisko, ale droga do niego prowadzi przez czteropasmową autostradę. Zazwyczaj trudności zaczynają się piętrzyć w ostatnim momencie, kiedy nie mamy już możliwości ruchu, a każda zmiana powoduje lawinę kolejnych kłopotów.

Oczywiście są też osoby poruszające się po tym rynku bardzo sprawnie i niewyobrażające sobie innego modelu organizacji wyjazdu. Cenią improwizację, a wolność wyboru przedkładają ponad komfort. Często podróżują samotnie, a plan podróży obejmuje jedynie kilka najbliższych godzin lub dni. Taki scenariusz zazwyczaj cechuje większa mobilność, a to pozwala spojrzeć na odwiedzane miejsca z innej perspektywy. Poznanie lokalnego życia okupione brakiem ciepłego posiłku lub wygodnego łóżka stanowi w tym wypadku zaletę, a nie wadę. Sprawa znacząco się komplikuje, kiedy nie podróżujemy sami, lecz w towarzystwie dzieci.

Kto może pomóc?

Obecność pociech w istotny sposób determinuje sposób spędzania czasu. Wymagają one nie tylko wzmożonej uwagi, ale też zapewnienia atrakcji zgodnych z ich zainteresowaniami. Znudzony maluch potrafi uprzykrzyć wyjazd w znacznie bardziej dokuczliwy sposób niż opóźniony samolot, czy też kiepska pogoda. Receptą może być powierzenie wyjazdu profesjonalnym organizatorom, tym bardziej że na rynku obok tradycyjnych biur podróży istnieją też firmy specjalizujące się w aranżowaniu wypoczynku z dziećmi. 

Doskonały przykład takiej inicjatywy znajdziemy pod adresem gufik.pl. Oferta została tak przygotowana, aby zapewnić udany i ciekawy wyjazd zarówno rodzicom, jak i ich pociechom.  Osoby o sprecyzowanych preferencjach mogą skorzystać z wygodnej wyszukiwarki wyselekcjonowanych propozycji, z kolei wszyscy, którzy nie podjęli jeszcze ostatecznej decyzji znajdą szereg inspiracji i podpowiedzi.

Wakacje z dziećmi wymagają umiejętnego połączenia zakwaterowania z atrakcyjnymi formami spędzania czasu. Obiekty przystosowane do obsługi całych rodzin nie pozwolą się nudzić także podczas deszczu, umożliwiając również regenerację sił po spacerach i różnorodnych formach aktywności fizycznej. 

Nie bez znaczenia jest także kwestia wyżywienia. Urozmaicone menu, potrawy przygotowane z myślą o dzieciach, a niekiedy nawet opieka dietetyka, pozwolą zaspokoić gusta największych niejadków. Przede wszystkim jednak kluczem do sukcesu jest stworzenie maluchom okazji do poszerzania horyzontów, rozwoju poprzez zabawę i wyeliminowanie ryzyka nudy. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here