Odpowiedź na pytanie, jak pisać lepiej, jest trudna. Każdy pisarz, copywriter, bloger posiada swój styl i manierę. To trochę jak ze śpiewaniem – każdy ma swoją barwę, zasób słów. Chociaż używamy tych samych, to ustawiamy je w indywidualnej kolejności. I to nas wyróżnia. A jak znacznie i szybko poprawić swój styl pisania?
Przede wszystkim pora wyrzucić ze słownika wyrazy, które są zapychaczami: generalnie, zazwyczaj itp. To coś, co jest zabronione. Spłyca Twoją wypowiedź, przez co nie wyrażasz się w sposób dla siebie indywidualny. Kolejna kwestia to używanie prostego języka. Nie ma nic gorszego, niżeli używanie żargonu, tylko po to, by zaimponować. Jeśli czytelnik Cię nie zrozumie to Twoja wina… i sprawa. On po prostu już więcej nie wróci. Przy temacie używania słów, warto poruszyć kwestię budowy zdań. Te nazbyt rozbudowane przytłoczą. Owszem, warto raz, na jakiś czas, dla przełamania rutyny, dodać coś dłuższego. Jednakże jeśli ten zabieg będzie dominował, to czytelnik się zgubi. I tak jak w przypadku doboru złych słów, odejdzie.
W dobie internetu nikt nie chce spędzać czasu na tym, by dojść do sedna. Ludzie są niecierpliwi, dlatego pragną informacji już, natychmiast. Jeśli im tego nie dasz, to wypadasz z obiegu. Nie tyczy się to literatury pięknej, ale artykułów internetowych, gazetowych tak. Nie bez przyczyny dziennikarze stosują zasadę odwróconej piramidy. Bo w dzisiejszych czasach warto pisać właśnie w tym stylu.

http://www.magiaperswazji.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here