Wysoka temperatura lokówki czy prostownicy bardzo niszczy i osłabia włosy. Kosmyki można jednak kręcić, zupełnie nie używając do tego ciepła, a efekt jest podobny lub nawet taki sam. Metody kręcenia włosów to np.: papiloty, wałki, opaska czy nawilżające chusteczki dla dzieci. Kosmyki można również nawijać na palce, a potem podpiąć wsuwką lub spinką.

Kosmetyki do włosów kręconych

Przed kręceniem włosów warto nałożyć na nie specjalne kosmetyki do pielęgnacji, które podkreślają loki i utrwalają fryzurę. Tego typu preparaty udostępniają w sprzedaży drogerie internetowe. Takie miejsca są wygodnym sposobem na zrobienie szybkich zakupów bez wychodzenia z domu, tym bardziej, że na witrynie dostępne są dokładne opisy kosmetyków oraz ich skład. Przed nałożeniem na głowę wałków czy papilotów wystarczy wetrzeć we włosy krem podkreślający skręt loków lub użyć specjalnej mgiełki o podobnych właściwościach. Stosując kosmetyki do włosów kręconych, można sprawić, że fryzura będzie wyglądać bardzo naturalnie, a włosy będą gładkie i zdyscyplinowane.

Papiloty i wałki do włosów na noc

Wałki i papiloty do włosów to najpopularniejsza metoda kręcenia włosów. Po umyciu włosów należy je wysuszyć, ale w taki sposób, by pozostały lekko wilgotne. Dla uzyskania efektywniejszego skrętu papiloty można zostawić na włosach na całą noc. Spanie w wałkach może być niewygodne, dlatego wystarczy chodzić w nich do całkowitego wyschnięcia kosmyków.

Jak kręcić włosy na wilgotne chusteczki

Włosy można kręcić bez użycia ciepła za pomocą wilgotnych chusteczek nawilżających dla dzieci. Produkt jest hipoalergiczny, dlatego nie ma ryzyka podrażnień skóry głowy. Chusteczki są miękkie, więc można w nich komfortowo spać przez całą noc. Zawarte w nich substancje nawilżające wnikają we włosy, powodując, że stają się bardziej miękkie i błyszczące. Na 1 lub 2 godziny przed kręceniem należy wyjąć z opakowania kilka chusteczek, aby delikatnie przeschły. W tym czasie można umyć głowę, dokładnie ją wysuszyć i nałożyć kosmetyk ułatwiający skręt loków. Włosy należy podzielić na kilka pasm i nawijać na nie chusteczki, aby finalnie zawiązać je na czubku głowy na supeł.

Kręcenie włosów na pierścionki

Metoda kręcenia włosów na pierścionki polega na nawijaniu pojedynczych pasm na dwa place (wskazujący i środkowy) co utworzy tzw. pierścień. Następnie kosmyki podpina się wsuwkami, spinkami lub żabkami.

Kręcenie włosów na opaskę

Spektakularne loki bez używania ciepła można uzyskać, nawijając kosmyki na bawełnianą opaskę lub długą gumkę do włosów. Akcesorium należy nałożyć na głowę, tak aby delikatnie nachodziła na czoło. Na nawijane kolejno pasma włosów można nałożyć piankę, która utrwali fryzurę i zapobiegnie puszeniu się kosmyków. Włosy dzieli się na kilka sekcji i każdą z nich od dołu przeciąga się i nawija tak, aby kosmyk był cały owinięty wokół opaski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here