Pomimo że ostatnimi czasy oszczędzanie nie jest modne, to o ile rozporządzasz oszczędnościami, to zawsze możesz je pomnożyć na lokacie.
Aktualnie nie zarobisz na lokacie masy gotówki, lecz bez ryzyka odłożysz pieniądze, pozwalając im w tym samym czasie cały czas pracować. Aby przynajmniej odrobinę wpłynąć na ich zyskowność, trzeba na początek przeanalizować dostępne propozycje, szukając ich minusów i atutów.

Najistotniejszą sprawą przy wyborze sposobnej dla siebie lokaty jest jej oprocentowanie, rzecz jasna im większe tym dla nas lepiej, gdyż powiększa to nasz zysk. Następnym istotną własnością, którą powinno się wziąć pod uwagę przy selekcjonowaniu lokaty to długość jej utrzymywania. Najwyższe odsetki zapewniają lokaty długoterminowe, roczne, aczkolwiek zawsze warto polować na krótkoterminowe lokaty z promocyjnym oprocentowaniem w wyznaczonym okresie.

Ostatnią kwestią, na którą należałoby rzucić okiem przy selekcjonowaniu propozycji, jest wariant lokaty, innymi słowy z oprocentowaniem zmiennym, stałym bądź progresywnym. Przy lokatach z oprocentowaniem stałym, już w czasie podpisywania umowy z bankiem, wiemy jakich profitów możemy się spodziewać po upływie czasu depozytowego. Jednak są dodatkowo inne lokaty, np. ze zmiennym oprocentowaniem, które zmienia się kwartalnie. Co więcej, banki polecają także lokaty progresywne, to znaczy takie, w których oprocentowanie wzrasta co miesiąc, nierzadko natomiast profity na takiej lokacie są niższe niż na lokacie z oprocentowaniem stałym.

http://www.nowiliderzy.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here