Jak schudnąć z dietą pudełkową?

Odchudzanie i chęć zrzucania wagi to bardzo częsta sytuacja. Wiele osób w niej będących szuka głównie pomocy w diecie, która ma być odpowiednia i wspomagać odchudzanie. Samodzielne przygotowywanie posiłków nawet mimo najszczerszych chęci może nie dawać takich efektów, jakich byśmy sobie życzyli. Jednym z lepszych rozwiązań jest dieta pudełkowa z dowozem, dzięki której spożywany odpowiednie produkty wspomagające odchudzanie i dostarczana nam jest określona ilość kalorii. Jak zatem schudnąć z dietą pudełkową i dlaczego warto wybrać taką dietę? Odpowiedź poniżej.

Wybierz odpowiednią ilość kalorii i opcje diety

Pierwszym i zdecydowanie najważniejszym krokiem odchudzania z dietą pudełkowa jest odpowiednie jej wybranie. Nie jest to wbrew pozorom prosta rzecz, gdyż mamy zazwyczaj kilka — kilkanaście opcji do wyboru przy składaniu zamówienia. Możemy wybierać np. spośród wielu rodzajów diet czy ilości kalorii. Wybór tej o najmniejszej liczbie i katownie się nią nie jest dobrym rozwiązaniem. Aby odchudzać się efektywnie i chudnąć z dietą pudełkowa, należy określić, ile kalorii będziemy przyjmowali oraz jaka dieta jest dla nas korzystna. W tym celu warto skontaktować się np. e-mailowo lub telefonicznie przed zakupem i wyborem diety oraz poprosić o pomoc przy jej wyborze. W takiej rozmowie podamy najczęściej takie dane jak obecna waga, pożądana waga, działania jakie wykonujemy, tryb życia, tolerancję na składniki itp. Obecnie wiele firm cateringu dietetycznego oferuje pomoc przy doborze diety.

Samodzielnie można wybrać i zamówić dietę np. online bez konsultacji, jeśli znamy swój organizm, wiemy jaka dieta jest dla niego odpowiednia i jeśli już kiedyś korzystaliśmy z takiej diety. W każdej innej opcji powinniśmy ustalić ofertę diety z doradcą lub dietetykiem w firmie cateringowej. Jeśli dana firma nie oferuje porad, warto udać się z ofertą firmy do dietetyka prywatnie, który pomoże nam określić, co będzie dla nas odpowiednie.

Nie przekraczaj kalorii diety pudełkowej

Jeśli wybierzemy już odpowiednią dietę pudełkową i będziemy mieli konkretny plan odchudzania, nie możemy przekraczać przyjmowanych kalorii, jakie znajdują się w “pudełku na dany dzień”. Ten częsty błąd jest popełniany przez osoby, które uważają, że jeśli już wykorzystują dietę pudełkową, dodatkowa przekąska itp. nie będzie szkodliwa. W rzeczywistości w ten sposób możemy zniwelować zyski, jakie daje nam dieta oraz dostarczać będziemy nieodpowiednich substancji w zbyt dużych ilościach do organizmu. Catering dietetyczny zapewnia odpowiednią ilość kalorii na dany dzień, aby funkcjonować komfortowo i bezpiecznie. Powinniśmy przestrzegać go zatem rygorystycznie, gdyż tylko wtedy uzyskamy najlepsze rezultaty w odpowiednim czasie. Jeśli jednak z jakichś przyczyn porcje są dla nas niewystarczające, warto skontaktować się dietetykiem danej marki, firmą cateringową czy dietetykiem zewnętrznym i ustalić dodatkowe przekąski, które w najmniejszym stopniu będą dodatkowo obciążały nasz organizm, a powstrzymają np. niekomfortowe łaknienie. Dieta pudełkowa przestrzegana rygorystycznie jest najtrudniejsza do zaakceptowania na samym podatku, lecz w miarę czasu nasz organizm przyzwyczaja się do niej, a negatywne odczucia mijają.

Dopasuj dietę

Dopasuj dietę do siebie i wykorzystuj ją w 100%

Dieta pudełkowa to szansa na schudnięcie i osiągnięcie wymarzonej wagi. Warto w tym celu wykorzystać ją do maksimum odpowiednio ją personalizując. Często nie spożywamy całych posiłków, w których pojawiają się np. nielubiane przez nas składniki, pozostawiając lukę w tym miejscu. Jest to spory błąd. Warto o ile istnieje taka możliwość dokładnie ustalić jakich produktów nie będziemy z pewnością spożywać i poprosić o ich wymianę. Dzięki temu zjemy maksymalną ilość kalorii, przy pomocy których będziemy mogli np. dłużej trenować czy efektywniej funkcjonować. Wiele osób obawia się dłuższej rozmowy, gdyż nie chce “wybrzydzać”. Jest to jednak jak najbardziej zrozumiały krok i warto doprecyzować nawet bardzo starannie naszą dietę. Wiele firm oferujących catering dietetyczny w Poznaniu bierze pod uwagę indywidualne wskazówki i nie jest to dla nich dużym problemem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here