Dobrze wykonany makijaż dobrany do wieku powinien pięknie wymodelować kształt twarzy, oraz odpowiednio zaakcentować walory, gdzie najczęściej są to oczy i usta. Jak się malować odpowiednio do wieku. Jest kilka zasad, którymi musisz się kierować. Ważne by nie był za mocny, by nie nakładać zbyt dużej ilości kosmetyków. Kolory dobierzmy odpowiednio do cery i pory roku. Zwróćmy uwagę na odcień podkładu, jaskrawość szminki i cieni. Odpowiednio zrobiony makijaż, prawidłowo dobrany do wieku, wymaga wiedzy, oraz prostych technik. Jednak pamiętajmy i nie wstydźmy się pytać, czy czytać rad. Nieumiejętnie zrobiony makijaż może nam zaszkodzić, zamiast pomóc. Aby uzyskać dobry rezultat ważne są także ćwiczenia i nabycie odpowiedniego sposobu w jego wykonywaniu. Dobrze jest poświęcić trochę czasu by dodać sobie blasku, świeżości, czy nawet młodości. A więc pozostaje tylko pytanie: Jak się malować odpowiednio do wieku?

 

Makijaż dobrany do wieku

Makijaż nastolatki- dwudziestolatki jest pewnym rodzajem eksperymentu życiowego. W dzień, do szkoły, do pracy powinien być delikatny, najlepiej stonowany. Jednak na dyskotekę, wieczorny wypad, randkę, można zastosować mocniejszy. Użyć kolorowych, neonowych cieni, eyelinera, mocniejsze smoke eyes, czy nawet sztuczne rzęsy. Można w ładne podkreślić oczy, które przyciągną uwagę nie jedną osobę płci męskiej. Usta najlepiej podkreślić delikatnym błyszczykiem. Jednak pamiętajmy również o cerze, która w tym czasie potrzebuje także nawilżenia. W takim okresie dobrze jest zrezygnować z ciężkich, kryjących fluidów na co dzień. Pamiętajmy, że nasza skóra nie będzie nigdy tak młoda i świeża jak w tym okresie. Zamiast tego można zastosować korektor, który poradzi sobie z wszelkimi niedoskonałościami takimi jak wypryski czy cieniami pod oczami po długiej nocy.
Makijaż trzydziestolatki powinien odpowiadać za eksponowanie kobiecości. Nie rezygnujemy z mocnego makijażu oczu. Jednak nie przesadzajmy z neonowymi i ognistymi kolorami. Swoje spojrzenie podkreśl głównie eyelinerem. W tym wieku śmiało można malować usta szminkami, zwłaszcza na swoje ulubione kolory. Jednak cera już nie jest taka młoda, mogą pojawiać się pierwsze zmarszczki, kurze łapki, a nawet przebarwienia słoneczne. Dlatego najlepiej stosować kremy przeciwzmarszczkowe, odżywcze, koniecznie z wysokim filtrem UV. Blasku doda nam używanie kremu pod oczy na dzień i na noc. Jeśli mamy cerę bezproblemową, możemy stosować lekkie fluidy, pudry mineralne, które głównie wyrównują koloryt skóry. użycie sypkiego pudru, pozwoli nam na lekkie zmatowienie twarzy, który w tym wieku często jest przetłuszczająca się.


Makijaż dla kobiet 45 plus musi być staranny i wymaga precyzji. Głównie pamiętajmy o umiarze. Warto stosować tutaj kremy, które pobudzają skórę do odnowy. Polecane jest także zastosowanie bazy pod puder, czy fluid. Dzięki temu spłyci zmarszczki i przedłuży makijaż. Najlepiej stosować podkład o działaniu liftingującym. Korekto powinien być wklepany pod oczy, wokół nosa i ust, dzięki temu rozjaśnimy miejsca, w których najczęściej występują zmarszczki. jeśli chodzi o oczy to czym delikatniej tym lepiej, czyli jasne, delikatne cienie. Rzęsy dobrze podkreślić jest brązowym tuszem. Na usta wybierajmy delikatnie odcienie, np. brzoskwiniowe, czy migdałowe.

Dobieraj makijaż odpowiednio do wieku aby zawsze wyglądać świeżo i promiennie. Teraz już wiesz jak się malować odpowiednio do wieku. Wykorzystaj tę wiedzę z korzyścią dla swojej urody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here