Zaobserwować możemy w ostatnim czasie rosnącą popularność oaz zainteresowanie prowadzeniem zdrowego trybu życia. W dużej mierze z pewnością, wynika to z wzrostu świadomości społeczeństwa oraz powszechnego dostępu do informacji. W internecie możemy znaleźć setki, jak nie setki tysięcy najrozmaitszych stron, blogów oraz poradników o tym jak być fit czy jak się zdrowo odżywiać. Nie bez powodu. W dzisiejszym świecie ciągle pędzimy, wielu z nas żyje w napięciu, funkcjonuje pod presją, jest narażonych na wiele stresowych sytuacji. Do tego dodajmy bezwartościowe odżywczo produkty czy genetycznie modyfikowaną żywność. Kłopoty ze zdrowiem gotowe. Bycie fit jest w pewnym sensie potrzebą naszych czasów. Nasuwa się zatem pytanie, czy istnieje uniwersalny zestaw wskazówek, które pomogą nam być zdrowszym i czuć się lepiej?

Fit moda

Obecnie, chyba jak nigdy dotąd poświęcamy wiele uwagi naszemu stylowi życia. Co raz więcej osób chce być fit, ale nie wie jak się zdrowo odżywiać. Coraz więcej osób biega, chodzi na siłownię, czy też chodzi na kijkach. W sklepach dostępne są maski antysmogowe, co raz więcej jest produktów „Bio”, bez laktozy, bez glutenu, czy też zamienników zwykłego białego cukru. Czy to tylko czasowa moda, czy prawdziwa zmiana stylu życia? Niestety, nie ma złotego środka na to jak się zdrowo odżywiać, które by nam w stu procentach zagwarantował dobre zdrowie oraz kondycję. Stosując sie jednak do pewnych uniwersalnych zasad oraz zmieniając pewne nawyki możemy prowadzić zdrowy styl życia.

Zdrowe diety

Nie ma jednej diety cud. Najważniejszą rzeczą jest zrozumienie, że podstawą zdrowego trybu życia jest odpowiednio zbilansowana dieta. Należy zatem dbać o to, aby spożywane przez nas posiłki były urozmaicone i tym samym abyśmy dostarczali wszystkich niezbędnych składników odżywczych organizmowi. Są to przede wszystkim białka, węglowodanu, tłuszcze, a także witaminy oraz składniki mineralne. Zaleca się spożywanie pięciu zbilansowanych posiłków dziennie w regularnych odstępach czasowych, mniej więcej, co trzy godziny.

Wyeliminuj to co szkodzi

Kolejnym krokiem do zdrowego trybu życia, jest wyeliminowanie z diety lub ograniczenie do minimum spożycia soli, cukru, a także tłuszczu pochodzenia zwierzęcego. Bezwzględnie należy zrezygnować z wszelkiej żywności przetworzonej. Słodkie i gazowane napoje, należy zastąpić wodą mineralną oraz ziołowymi herbatami. Choć wszystko jest dla ludzi, to przy zdrowym trybie życia nie ma miejsca na używki. Zarówno palenie wyrobów tytoniowych oraz nadmierne spożycie alkoholu. Pamiętajmy także o systematycznej aktywności fizycznej, która fiest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Starajmy się także, aby nasz sen był higieniczny. Tylko taki pozwoli nam na zregenerowanie organizmu po całym dniu , a tym samym na prawidłowe funkcjonowanie.

http://www.u21.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here