Jak sprawdzić czy urządzenie sieciowe działa?

Obecnie posiadanie stałego łącza internetowego jest czymś naturalnym. Ludzie są w tej sprawie coraz bardziej poinformowani, ale czasami przychodzą takie sytuacje, że musimy sprawdzić, czy urządzenie jest prawidłowo podłączone do sieci. Jednym ze sposobów jest sprawdzenie, czy urządzenie odpowiada na ping. No tak, ale co to jest ping? Ping jest to polecenie używane w sieciach komputerowych TCP/IP i służące do diagnozowania połączeń sieciowych. Pozwala na sprawdzenie, czy istnieje połączenie pomiędzy urządzeniem, które wysyła zapytanie i tym które je odbiera. Daje możliwość do sprawdzenia ile jest zgubionych pakietów oraz opóźnień w ich transmisji tzw. Lagów. Opóźnienie mierzone jest w milisekundach. Oczywiście im mniejsze opóźnienie, tym lepiej i nie powinno ono przekraczać 100 ms.

Sprawdzanie urządzeń w ten sposób jest bardzo łatwe, bo wystarczy tylko wpisać adres ip danego urządzenia i już wiemy, czy nam odpowie, przez co wiemy, czy mamy z nim połączenie, czy nie.

Diagnoza w ten sposób powinna być początkiem sprawdzania, czy mamy do czynienia z awarią. Pingować możemy także np. strony internetowe. Po otworzeniu konsoli w naszym komputerze i wpisaniu komendy np. Ping interia.pl otrzymamy informację jak nasz komputer łączy się z daną stroną. Dostajemy informację o opóźnieniach i stratach.

Jeżeli znamy bramę domyślą urządzenia sieciowego, które podłączamy kablem do naszego komputera, też możemy zweryfikować czy komputer widzi się z danym urządzeniem poprzez wpisanie komendy ping (adres bramy).

http://www.zwiazekidealny.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak wygląda anemia
Następny artykułCo to jest okres?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here