Jak urządzić nowoczesny salon i nie stracić wszystkich pieniędzy?

Jeśli wyobrazimy sobie dom czy mieszkanie i jego najbardziej reprezentacyjne miejsce, to od razu przychodzi na myśl salon, zwany także dużym pokojem. Nie jest to żadne zaskoczenie. Nawet najwięksi laicy meblowi czy po prostu zwykli Kowalscy najbardziej dbają o wystrój salonu. Każdy chce mieć odrobinę dobrego designu w domu, a przecież to w salonie każdy przyjmuje gości, często spożywa posiłki czy wypoczywa w rodzinie. Zanim puste, surowe i niewykończone pomieszczenie stanie się pełnoprawnym salonem, trzeba włożyć tam wiele pracy – począwszy od doboru kolorystyki aż po układ mebli i sprzętu RTV. Jak wybrać meble do salonu? Czy dwuosobowe kanapy są lepszym rozwiązaniem od narożników? Czy konieczny jest elegancki fotel,, czy może lepiej sprawdzi się elegancka galanteria meblowa? Zobaczcie garść naszych porad, a z łatwością wykończycie salon, który będzie nowoczesny, funkcjonalny i przede wszystkim piękny. Wszystko to da się osiągnąć bez nadmiernego obciążania portfela i pomoże nam w tym skandynawska myśl wnętrzarska!

Kolorystyka, meble i minimalizm

Jeśli zależy nam na wspaniałym, przestrzennym salonie, a jednocześnie nie mamy zbyt wiele środków (lub po prostu chcemy przyoszczędzić), to mam dobrą wiadomość – da się to zrobić! Z pomocą przychodzi styl skandynawski, który ceni sobie otwarte przestrzenie, rozświetlone pokoje i białą kolorystykę. W tym momencie można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – dzięki białym ścianom i jasnej podłodze pokój wydaje się większy. Jednocześnie oszczędzamy dzięki niższej cenie białej farby. Dodatkowym trickiem może być także zawieszenie lustra nad sofą.

Sofy i kanapy do salonu

Trzeba także poruszyć kwestię sof i narożników. kanapa to centrum domowej rozrywki i wypoczynku. Musi być przede wszystkim wygodna i funkcjonalna. Nie osiągniemy tego, kiedy kupujemy rustykalne meble – postawmy na proste, geometryczne kształty. Jeśli nasze mieszkanie nie jest zbyt wielkie, a nie mamy pokoju gościnnego, to polecam wybrać multi funkcjonalną kanapę z funkcją spania. Sam rozmiar kanapy ma znaczenie. Co więcej, w zależności od potrzeb można wybrać np. narożnik z dodatkową pufą, co będzie idealnym rozwiązaniem dla licznej rodziny, która wspólnie chce oglądać ulubiony film.

Elegancki fotel do salonu w stylu retro

Do salonu może przydać się również wygodny fotel, który będzie idealnym miejscem na zagłębienie się w lekturze czy nawet drzemkę! Elegancki fotel nie musi kosztować fortunę. To samo dotyczy krzeseł. Co więcej, możemy postawić na meble z drugiej ręki! Styl skandynawski pozwala łączyć style – dwa fotele zupełnie z innych epok będą do siebie pasować na pięknym białym tle. Zawsze można je obić naturalną skórą czy innym materiałem tak, by zgrywały się z otoczeniem.

Oświetlenie do salonu

Jeśli chodzi o oświetlenie, to właściwie nie ma ograniczeń. Styl skandynawski daje nam dowolność – na białym tle można umieścić bardzo wyraziste dodatki, lampy czy właśnie meble. Kolorystyka dowolna! Polecam dlatego spore klosze w stylu loftowym np. w krwistym czerwonym odcieniu. To będzie dopełnienie gustownie wyposażonego salonu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here