Jak urządzić wnętrze kawiarni w sposób gustowny i nowoczesny?

Kawiarnie to na całym świecie miejsca spotkań, gdzie ludzie spędzają wolny czas z przyjaciółmi, rodziną, a także organizują spotkania biznesowe. Popularność takiego spędzania czasu wzrasta przez ostatnie lata również w Polsce – zauważyć można, że popołudniami klimatyczne lokale są przepełnione. Na powodzenie biznesu kawiarni wpływ ma nie tylko obsługa i wysokiej jakości propozycje w menu, ale również wnętrze, do którego ludzie chcą wracać. 

Pomysł na wnętrze

Niewątpliwie trendy zmieniają się z roku na rok. Zauważyć można, że w kawiarniach króluje różnorodny styl. Jedni stawiają na stonowane kolory i minimalizm w dodatkach, a inni wybierają oryginalne dodatki i zdecydowane kolory. W czym tkwi powodzenie? 

Aranżując wnętrze kawiarni, pamiętać należy o odpowiedniej akustyce – podkreślić trzeba, że jest to miejsce publiczne, a jednocześnie ludzie często będą poruszać tutaj prywatne tematy, oczekując przy tym namiastki intymności. Najlepszym rozwiązaniem jest – już od podstaw – wybór odpowiedniego pokrycia ścian. Materiałem, który najlepiej sprawdza się w zapewnianiu dobrej akustyki, jest wełna mineralna. Zdaje ona egzamin znacznie lepiej niż tradycyjne pokrycie gipsowe. Warto dodać, że właściwości techniczne powinny iść w parze również z estetyką. Obecnie trzeba niewątpliwie zaskoczyć czymś klienta i przyciągnąć jego uwagę. Wnętrze kawiarni powinno mieć więc intrygujący klimat – tak, aby ludzie z chęcią wracał do tego miejsca. 

Kolejnym krokiem jest wybór odpowiednich kolorów – to one sprawiają, że wnętrze staje się wyjątkowe. Świetnym pomysłem jest wybór klasycznych barw – brązu, beżu, szarości czy bieli. To niewątpliwie eleganckie kolory, które są zawsze trendy. Modnym dodatkiem jest drewno, które również bardzo dobrze podkreśla charakter wnętrza kawiarni. Dla miłośników indywidualnych pomysłów polecane są zdecydowane barwy, takie jak fiolet, zieleń czy czerwień. W takiej kompozycji kolorów świetnie sprawdzą się również niebanalne dodatki.

Kawiarnia jako mała galeria sztuki

Wnętrze kawiarni warto zaaranżować w taki sposób, by móc stworzyć w nim małą galerię sztuki. Czy to możliwe? Oczywiście! Świetnym pomysłem jest wybór plakatów, które niejedną osobę zaskoczą swoim artystycznym wydźwiękiem. 

Trafionym wyborem będa plakaty na ścianę z motywem owoców, wina, słodkości czy ziaren kawy. W sklepie internetowym Scandi Poster znajdziesz propozycje specjalnie dedykowane wnętrzom kawiarni i innych punktów gastronomicznych – minimalistyczne, humorystyczne, a także abstrakcyjne. Swobodnie dobierzesz te odpowiednie do swojej aranżacji, bo wybór uzależniony jest oczywiście od stylu panującego we wnętrzu.

Stwórz wyjątkowy klimat w kawiarni

Jednym z najnowszych trendów we wnętrzu, gdzie panuje minimalizm w kolorach, a meble wykonane są z wikliny, jest wybór stylu ekologicznego. We wnętrzu nowoczesnej kawiarni znaleźć można również dużo dodatków wykonanych z drewna – zarówno w tradycyjnym odcieniu, jak i nowoczesnej bieli. Nowoczesna kawiarnia wyróżnia się również dużą przestrzenią, gdzie ludzie czują się swobodnie, mogą bez problemu prowadzić prywatne rozmowy, ale również się zrelaksować.

Świetnym wyborem jest także zakup oryginalnych stolików kawowych oraz krzeseł o niebanalnych wzorach. Warto pomyśleć o biblioteczkach, które potrafią stworzyć niepowtarzalny klimat w kawiarni. Goście podczas picia filiżanki ulubionej kawy, bardzo chętnie sięgają po książki czy prasę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here