Stało się. Spieszyłaś się lub po raz kolejny byłaś nieuważna i znowu część podkładu zamiast pozostać na twarzy znalazła się na Twoim ubraniu. Pewnie już zmagałaś się z usunięciem podkładu z ulubionej bluzki, białej koszuli, sukienki lub kurtki. Wiesz jak trudne i nierówne jest to zadanie, które często kończyło się klęską i plama na ubraniu została na zawsze.

 

Poznaj sprawdzone i skuteczne sposoby na to jak usunąć plamy z podkładu i kosmetyków kolorowych.

 

Przychodzimy z pomocą Tobie i Twoim ubraniom. Tym razem nie oddasz ulubionego ubrania walkowerem i skutecznie usuniesz uporczywe plamy z podkładu. A możesz to zrobić na kilka prostych sposobów. Nie spisuj ubrania na straty tylko działaj. Im świeższa jest plama tym większe powodzenie w usunięciu jej.

Może się zdziwisz ale plamy z podkładu usuniesz odżywką do włosów. Wystarczy, że zabrudzone podkładem ubranie zwilżysz, a na plamę wyciśniesz trochę odżywki po czym potrzesz tak długo aż powstanie piana. Tak zamoczone ubranie zostawiamy na 30 minut. Po tym czasie pierzemy je jak zwykle. Po plamie nie powinien zostać ślad o ile plama była świeża.

Kolejny skuteczny sposób to potraktowanie plamy pianką do golenia. Na powstałą plamę wyciskamy trochę pianki, którą zostawiamy tak na kilka minut. Następnie wcieramy piankę w plamę po podkładzie i całość spłukujemy uwaga zimną wodą. Po czym cały proces powtarzamy jeszcze raz lecz tym razem na końcu do płukania używamy ciepłej wody. I plama z ubrania znika bezpowrotnie.

Jest jeszcze jeden bardzo skuteczny sposób na usuwanie takich plam. Jeśli nie masz w domu odżywki do włosów czy pianki do golenia to sięgnij po płyn micelarny. Wyciśnij płyn na płatek kosmetyczny i pocieraj plamę tak długo aż ta zniknie. Im świeższa jest plama tym szybciej uda Ci się ją usunąć.

Jak usunąć plamy ze szminki

 

Drugim uciążliwym do usuwania kosmetykiem jest szminka. Z racji tego, że jest ona kosmetykiem ciężkim i trwałym jej usuwanie może sprawiać poważne problemy. Usuwając ją z ubrań trzeba bardzo uważać żeby plamy jeszcze bardziej nie powiększyć.

Do usuwania śladów ze szminki przyda się szampon do włosów. Na palmę wylewamy trochę szamponu i pocieramy materiał, po czym pierzemy ubranie standardowo w pralce.

Dobrze sprawdza się także klasyczny płyn do naczyń, którym należy natrzeć plamę tuż przed włożeniem ubrania do pralki.

Odplamiacz dopasowany do rodzaju tkanin także okaże się pomocny w przypadku zabrudzenia odzieży szminką. Tak w powyższych przypadkach zabrudzone miejsce należy wpierw wymoczyć w odplamiaczu, a następnie rzecz trzeba uprać.

Ciekawym rozwiązaniem okazuje się także być lakier do włosów. Sprawdza się on tylko w przypadku zupełnie świeżych plam.

Jak usunąć plamy szminki z tapicerki ? Tutaj sprawdza się chemiczny rozpuszczalnik przeznaczony do tkanin. Nakłada się go na plamę gąbką, po czym do danego miejsca przykłada się suchą szmatkę, która nasiąka rozpuszczalnikiem razem z plamą szminki. Proces ten powtarzamy aż do całkowitego zniknięcia plamy.

Plamy z podkładu i innych kosmetyków nie są łatwe do usunięcia ale wystarczy znać kilka sposobów aby móc z nimi skutecznie walczyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here