Jak utrzymać idealną kondycję

Sezon narciarski już za nami, warto jednak wykorzystać zdobytą zimą kondycję i rozpocząć sezon biegowy. Bieganie pomaga utrzymać w doskonałym stanie wszystkie mięśnie. Po regularnych treningach bez problemu będzie można w zimie wrócić na narty. Kluczem do sukcesu jest systematyczność. Osoby, które dopiero planują rozpocząć jazdę na nartach, także powinny pomyśleć o regularnym bieganiu. To doskonała metoda na przyzwyczajenie mięśni i stawów do wysiłku większego niż codzienny ruch. Całoroczna aktywność ruchowa sprawia, że nasz organizm będzie mógł podczas górskiej wyprawy pracować na wysokich obrotach. Bieganie, jazda na nartach czy pływanie doskonale wpływa na stan zdrowia, dlatego warto ruszać się niezależnie od pory roku.

Co daje bieganie?

Dla narciarzy szczególnie ważne są silne mięśnie ud i łydek. Dokładnie te same mięśnie mocno pracują podczas biegu, dzięki temu są dobre rozwinięte i po prostu silne, co na pewno docenisz podczas zimowego szusowania. Bieganie ma pozytywny wpływ na gęstość kości, chroni przed osteoporozą, a mocny szkielet dodatkowo minimalizuje prawdopodobieństwo złamania podczas upadku. Regularny jogging wpływa także na koordynację ruchową. O wiele lepiej zaczynasz “czuć” swoje ciało,  co przyda się to nie tylko podczas slalomów. Dotleniony organizm szybko się regeneruje i jest dużo bardziej wytrzymały. Osoby regularnie biegające mają zwykle silniejsze serca i prawidłowe ciśnienie tętnicze, a także prawidłowy poziom cholesterolu i cukru we krwi.

Bieganie, podobnie jak jazda na nartach, poprawia nastrój. Szybki wyrzut endorfin do krwi sprawia, że biegacz czuje się wręcz szczęśliwy. Jogging świetnie sprawdza się po męczącym psychicznie dniu. To możliwość na to, aby oderwać się od codziennych problemów, pobyć tylko ze sobą i po prostu odpocząć. Wolny umysł i dotleniony organizm pozwalają na łatwiejsze zasypianie i głębszy sen. Bieganie to jeden z niewielu sportów, podczas którego można swobodnie rozmawiać. Niespieszny trucht w miłym towarzystwie działa równie odprężająco, jak pogaduszki przy kawie, a jednocześnie jest dużo zdrowszy.

W czym biegać?

Narciarstwo jest sportem wymagającym sporych nakładów finansowych. W porównaniu z nim bieganie jest sportem stosunkowo tanim. W oddychającą odzież, specjalną bieliznę oraz opaski, getry i czapkę można inwestować stopniowo, najważniejsze jest, aby od razu zakupić idealne obuwie. Buty do biegania mają za zadanie amortyzowanie każdego kroku i łagodzenie, powstających podczas uderzania o ziemię wstrząsów. Dlatego na butach do biegania nie warto oszczędzać, zbyt cienkie podeszwy szybko zniechęcą do biegania. Biegacze powinni kupować buty w sklepie sportowym, a najwygodniej  zrobić to przez internet. W sklepie runshop.pl można kupić buty przeznaczone dla biegaczy na każdym poziomie zaawansowania. Nie ważne czy biegasz od lat, czy dopiero zaczynasz. W ofercie profesjonalnego sklepu internetowego na pewno znajdziesz coś, co idealnie spełni Twoje wymagania i potrzeby. Oprócz butów można tam zaopatrzyć się w garderobę, dzięki której trening będzie przyjemniejszy i wygodniejszy. Dodatkowo funkcjonalna odzież biegowa dla kobiet, mężczyzn i dzieci pozwala trenować niezależnie od warunków pogodowych i sprawia, że miłośnicy biegania wyglądają bardzo profesjonalnie i stylowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here