Jak utrzymać kanapę w idealnym stanie?

Zakup nowego mebla do swojego domu, daje dużo radości. Każdy cieszy się z nowego nabytku i szczególnie na początku, bardzo o niego dba. Szczególnie jeśli chodzi o kanapę do salonu, która pełni funkcję dekoracyjną, wypoczynkową i gościnną. Kanapy są bardzo różne, różnymi materiałami są wykończone, dlatego też jedne jest łatwiej utrzymać w czystości a inne trudniej. Jak więc czyścić kanapę by nie uszkodzić jej materiału a efekt był łatwo zauważalny? Wystarczy zastosować się do kilku porad z tym związanych.
Woda z mydłem
Większość producentów kanap i ich obić, poleca je czyścić wodą z mydłem. Dla niektórych taki sposób może się wydawać śmieszny i mało skuteczny, ale jest wręcz odwrotnie. Większość materiałów bardzo dobrze reaguje na wodę z mydłem, czyszczenie tapicerki meblowej w ten sposób, zazwyczaj jest bardzo skuteczne. Pomaga szczególnie na lekkie przybrudzenia, na kurz i brud. Jeśli jednak zabrudzenia są w postaci tłustych odcisków lub innych ciężko schodzących substancji, wówczas trzeba sięgnąć po coś mocniejszego.
Środki czystości
Jest wiele środków czystości, które są przeznaczone do czyszczenia tapicerki meblowej. Są one mieszanką specjalnych składników, które bardzo skutecznie usuwają wszelkie zabrudzenia. W większości przypadków są one w formie aktywnej piany, którą nakłada się na zabrudzenia, potem zostawia na jakiś czas i na koniec ściera wilgotną szmatką. Takie środki są bardzo skuteczne i są przeznaczone właśnie do mebli tapicerowanych.
Usługa czyszczenia
Jeśli ma się jednak porządnie zabrudzony tapczan w całości, wówczas najbardziej opłaca się skorzystać z usługi czyszczenia tapicerki specjalnym sprzętem. Jest mnóstwo ofert tego typu, warto z nich skorzystać jeśli zależy nam na czasie i chcemy mieć pięknie wyczyszczony tapczan. Czyszczenie może być wykonane w domu klienta albo w siedzibie usługodawcy. Schnięcie takiego tapczana, jest dosyć długie, trzeba o tym pamiętać, jeśli decydujemy się na usługę domową.
Raz na jakiś czas każdy tapczan przyda się wyczyścić.

http://www.przygotowany.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułUrlop macierzyński
Następny artykułCzym ocieplić poddasze?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here