Jak wybrać dobre kosmetyki do pielęgnacji dłoni

Dłonie to jednak z wizytówek kobiety, dlatego powinny być zadbane. Niestety ich pielęgnacja nie należy do najprostszych, tym bardziej że jest to najbardziej spracowana cześć ciała, wykonująca każdego dnia setki przeróżnych czynności. Ponadto na stan skóry na dłoniach nie wpływają zbyt dobrze zmiany temperatury, wiatry, słońce, a także kontakt z wodą i detergentami. Jak dbać o dłonie? Tak, by zawsze były piękne i zadbane, nie ulegały zbyt szybko procesom starzenia?

Codzienna pielęgnacja dłoni

Skóra na dłoniach jest bardzo wrażliwa, dlatego powinna być należycie pielęgnowana każdego dnia. Co ważne ich pielęgnacja nie zawsze musi się wiązać z drogimi i skomplikowanymi zabiegami, bardzo często wystarczy tylko odpowiednio dobrać kosmetyki.

Do codziennej pielęgnacji niezbędny będzie dobrze nawilżający krem do rąk. W okresie zimowym, kiedy skóra jeszcze bardziej jest narażona na przesuszenie, warto stawiać na preparaty wzbogacone witaminami, mocznikiem i filtrami UV. W okresie letnim dobrze będą się sprawdzały regularnie stosowane maski i peelingi do dłoni. Te pozwolą na przywrócenie skórze rąk ich zdrowego wyglądu. Duży wybór różnego rodzaju produktów do pielęgnacji dłoni można znaleźć w sieci, między innymi w sklepie internetowym Cuccio.
Kosmetyki do pielęgnacji dłoni są bardzo ważne, nie należy jednak zapominać również o odpowiedniej higienie rąk. Należy wiedzieć, że zaniedbana codzienna higiena może przyczynić się do niszczenia skóry dłoni nawet w przypadku stosowania kosmetyków do pielęgnacji najwyższej jakości.

Warto dobierać kremy do pielęgnacji mając na względzie potrzeby skóry. Do suchej i pękającej skóry należy wybierać kremy mocno nawilżające, regenerujące. Krem należy aplikować na skórę po każdorazowym myciu dłoni.

Co powinno znaleźć się w kosmetykach do pielęgnacji dłoni?

To jakie kremy i preparaty do pielęgnacji dłoni sprawdzą się najlepiej, zależy przede wszystkim od wieku i potrzeb skóry.
W przypadku skóry młodej elastycznej i dobrze napiętej należy stosować profilaktycznie kremy nawilżające. Po 35. roku życia poza nawilżeniem należy zadbać również o ochronę przed promieniowaniem UV. W czasie zimy niezawodne będą kremy regenerujące.
Po 45. roku życia warto sięgać po kremy regenerujące, odbudowujące, dodatkowo zawierające filtr UV.
Jakie składniki są cenne w kremach do pielęgnacji dłoni? To przede wszystkim dobrze nawilżająca i natłuszczająca gliceryna, dobrze na skórę działa również pantenol o właściwościach zmiękczających.
Warto szukać w kremach do pielęgnacji dłoni również substancji takich jak malina nordycka, bisabolol czy olej z awokado.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here