Jak wybrać najlepszy garnitur?

Garnitur – klasyczny czarny lub granatowy, albo lekko zwariowany kolorowy, czy też we wzory. Niezależnie wzoru, musi być dobrze skrojony oraz wykonany z jakościowo dobrego materiału. Co powinieneś wiedzieć przed zakupem garnituru? Na co zwracać uwagę? Gdzie udać się za zakupy? Czy centra handlowe w Warszawie będą odpowiednie, czy lepiej zdać się na Internet?

Najważniejsze zasady

Garnitur jest potrzebny mężczyźnie zazwyczaj z dwóch powodów – gdy trzeba odświętnie ubrać się na jakąś uroczystość lub na co dzień, do pracy. Musi więc być wygodny, przewiewny oraz przede wszystkim dobrze skrojony. To spowoduje, że nawet posiadając mankamenty sylwetki, będziemy w stanie je ukryć. Dobry garnitur zamaskuje wystający brzuch, wąskie barki i poprawi ogólne proporcje ciała.

Co warto wiedzieć o marynarce? Może być ona jedno albo dwurzędowa. Pierwszy typ jest polecany panom, którzy chcą coś zamaskować, natomiast druga wygląda idealnie na szczupłych mężczyznach. Może mieć ona jedno lub dwa rozcięcia z tyłu.  Najwygodniej jest, gdy ma dwa guziki. Podczas mierzenia ważne jest aby kończyła się równo z ramionami. Nie może być ani zbyt szeroka, ani za wąska. Dużym błędem jest długość rękawa – wielu panów kupuje je do połowy kciuka, a marynarka powinna się kończyć u jego nasady. Powinna przykryć pośladki, jednak nie może nas optycznie skracać. Nie może być zbyt opięta ani luźna – nie może się marszczyć.

Jeżeli zaś chodzi o spodnie, ich długość powinna być dopasowana do buta i kończyć się na 2/3 jego wysokości. Spodnie powinny być proste – ani zwężające się, ani rozszerzające do dołu. Nie zapomnijmy o wysokich skarpetkach – podczas siadania niedopuszczalne jest pokazywanie gołych łydek.

Gdzie kupić?

Najlepszym sposobem jest uszycie garnituru na wymiar, jednak wiemy, że jest to dość kosztowne przedsięwzięcie. Problemem może być również to, że nie znamy dobrego krawca, który nie tylko jest ekspertem w swoim fachu, ale też zna najnowsze trendy w modzie. Jednak jeżeli stać nas na garnitury szyty na miarę, to nie zapomnijmy o doborze dobrego materiału. Nie oszczędzajmy na nim, jest to bowiem ubranie, które mamy na lata. Lepiej jest więc kupić coś raz, a porządne.

Drugie rozwiązanie, w dzisiejszych czasach najbardziej popularne, to zakupy w sklepie. Możemy się wybrać do dowolnego centrum handlowego w Warszawie, gdzie znajdziemy mnóstwo producentów sprzedających swoje wyroby.  Możemy wybierać wśród polskich czy włoskich i światowych marek. Liczne wyprzedaże pozwolą nam znaleźć dobry garnitur już za kilkaset złotych. Warto zajrzeć do domu mody Klif (https://klif.pl/warszawa), gdzie znajdziemy sklepy ze świetną odzieżą męską. Co ciekawe, wiele z nich oferuje darmowe poprawki krawieckie, za pomocą których skorygujemy lekkie niedociągnięcia, jak za długie spodnie czy rękawy. Szukajmy sklepów, gdzie można osobno wybrać spodnie i marynarkę – każdy z nas jest inny i nie na każdego będzie pasował dany zestaw. Uważnie patrzmy na metki ze składem. Nie zachęcamy do zakupów przez Internet z prostych względów – garnitur najlepiej jest mierzyć osobiście.

Wyprzedaże, na przykład przed studniówkami, to okres, podczas którego zapełnione są centra handlowe. W Warszawie miejsc do zakupu garnituru nie brakuje. Jeżeli więc tylko planujesz jego zakup, to nie ma na co czekać – z pewnością jakiś konkretny model będzie na tobie leżał idealnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here