Jak wybrać odpowiedni materac?

0
2355

Wybór odpowiedniego materaca może wcale nie być prosty – na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli, a od tego, jaki wybierzemy zależy komfort naszego snu. Zanim zdecydujemy się na jakiś konkretny model warto poczytać trochę o materacach, o tym, jakie są dostępne i o tym, w jaki sposób dopasować materac do swoich potrzeb.

Wielkość i twardość materaca

W temacie rozmiaru mamy do wyboru dwie możliwości, jeśli potrzebujemy materac na łoże małżeńskie – możemy kupić jeden duży o takim wymiarze jak wymiary łóżka albo też dwa mniejsze. Pamiętajmy, aby materac posiadał takie wymiary, aby idealnie dopasował się do stelaża. Większy dylemat dotyczy natomiast tego, na jaką twardość materaca się zdecydować.
Na twardość materaca ma wpływ kilka czynników: nasz wiek i waga, to czy mamy jakieś dolegliwości bólowe oraz własne preferencje. Im młodsze osoby tym twardsze materace wybierają, wiąże się to też bezpośrednio z tym, że młode osoby zdecydowanie rzadziej uskarżają się na różnego rodzaju dolegliwości bólowe. Najpopularniejszymi materacami są te z oznaczeniem H2 i H3, przy czym te pierwsze są dedykowane osobom, których waga nie przekracza około 90 kg. Ważne jest też to, jakie materace Koło lubimy – czasem najważniejsze i absolutnie priorytetowe jest dla nas to, aby móc zanurzyć się w materacu jak w otulającej piance – wówczas bez dwóch zdań powinniśmy wybrać materac bardziej miękki.

A co do środka?

Na jakość i twardość materaca najmocniej wpływa jego wkład. Może on być wykonany z samej pianki, ale trzeba wziąć pod uwagę, że ta dość szybko się odkształca. Do popularnych rodzajów materacy należy materac lateksowy, a także sprężynowo – kieszeniowy. Materac sprężynowo – kieszeniowy zazwyczaj jest tańszy, a charakteryzuje go dobra jakość, powierzchniowo dopasowuje się on do kształtu ciała, nie ma też efektu bujania ani odkształcania w momencie wstawania z materaca. Produkt lateksowy znacznie bardziej dopasowuje się do kształtu ciała, jest trwały i uniwersalny, ale jego cena może być znacznie wyższa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here