Jak zadbać o skórę po zabiegu depilacji laserowej

Depilacja laserowa stała się coraz popularniejszym zabiegiem w ostatnich latach. Wszystko za sprawą skutecznego pozbycia się niechcianego owłosienia raz na zawsze za pomocą serii zabiegów z wykorzystaniem lasera.

Jednak upragnione gładkie ciało, bez wystających nieestetycznych włosków, wymaga nie tylko wykonania depilacji laserowej, ale także właściwej pielęgnacji i przestrzegania kilku zasad, aby móc cieszyć się fenomenalnym efektem w 100% przez długi czas.

Korzystając z usług https://epilira.com/ należy pamiętać o tym, że tylko połączenie wykonywanych zabiegów z odpowiednią pielęgnacją stosowaną po nich, jest w stanie pozwolić na uzyskanie wymarzonego efektu. Oto kilka najważniejszych zasad, o których należy pamiętać w trakcie wykonywania serii zabiegów, a także po jej zakończeniu.

Pozwól skórze na regenerację i odpoczynek

Zabieg usuwania owłosienia za pomocą lasera, jest najczęściej dzielony przez kosmetologa na kilka części, które oddzielone są między sobą w zależności od indywidualnych uwarunkowań przerwami w długości od 4 do nawet 6 tygodni. W trakcie tej przerwy skóra może odpocząć od działania światła lasera, dlatego też nie należy w tym okresie opalać się, ani wystawiać skóry na czynniki, które mogłyby doprowadzić do jej podrażnienia.

Zadbaj o właściwy poziom nawilżenia skóry

Po wykonanej serii zabiegów depilacji laserowej, szczególną uwagę należy przykładać, do zapewnienia skórze właściwego stopnia nawilżenia oraz odżywienia. Dlatego też zaleca się smarowanie skóry wszelkiego rodzaju balsamami, a także kramami, bogatymi w takie składniki jak alantoina, która działa przeciwzapalnie i redukuje podrażnienia, D-panthenol regulujący ilość wody w naskórku, czy też nawilżająca witamina A. W przypadku możliwości działania promieni słonecznych, na depilowany obszar skóry, należy także pamiętać o balsamach z filtrem SPF 50, który chroni naskórek, przed drażniącym działaniem promieniowania UV. Takie działania mają na celu polepszenie ujędrnienia skóry, a także zachowanie jej właściwego wyglądu, co znacznie polepsza efekty nie tylko wizualne depilacji laserowej.

Powstrzymaj się od wysiłku fizycznego

W krótkim okresie czasu od wykonania depilacji laserowej, należy także powstrzymać się od intensywnego wysiłku fizycznego, a także korzystania z basenów lub sauny. Dzięki czemu uchronimy skórę przed niepożądanymi podrażnieniami czy też otarciami. Po zabiegu warto także wybierać luźne ubrania, na przykład w przypadku depilacji laserowej nóg, na pewien czas najlepiej zrezygnować z obcisłych spodni, których materiał, poradziłby uwrażliwiona skórę nóg.

Zadbaj o siebie kompleksowo

Oprócz tych wszystkich punktów, zadbaj o siebie także od środka, prawidłowo się odżywiając i dostarczając Twojemu organizmowi odpowiednią ilość wody, która nawilża go od wewnątrz. Skóra jest odzwierciedleniem naszego stanu zdrowia, dlatego też warto zadbać o to, aby jej stan był jak najlepszy. Wystarczy zrezygnować z niezdrowych przekąsek i fast-foodów, aby zobaczyć spektakularne efektu w niedługim czasie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here