praca

Poszukiwanie pracy jest czynnością trudną i stresującą, dlatego warto się do niej dobrze przygotować. Sukces zależy zarówno od efektywności i cierpliwości poszukującego jak i od obranej metody i drogi tych poszukiwań. Szczęśliwie istnieją narzędzia, instytucje i sposoby, które nam to mogą umożliwić i ułatwić. Poniżej postaramy się odpowiedzieć na pytanie jak znaleźć dobrą pracę w Rzeszowie ?

Rzeszów to stolica województwa podkarpackiego. To równocześnie znaczący ośrodek przemysłowy w skali regionu i całego kraju. Produkuje się tutaj sprzęt gospodarstwa domowego, mieszczą się liczne zakłady produkcyjne branż spożywczej i maszynowej a szczególnie rozwinięty jest przemysł lotniczy, farmaceutyczny i nowoczesna branża IT. Nic zatem dziwnego, że to właśnie w tych gałęziach gospodarczych popyt na rynku pracy jest największy. Przykładowo Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny „Aeropolis” w Jasionce zatrudnia już ponad 4 tysiące osób, ale współpracujące firmy szukają kolejnych pracowników. Zatrudnienie mogą tutaj znaleźć konstruktorzy, inżynierowie procesów produkcyjnych, automatycy, programiści oraz operatorzy produkcji a także menedżerowie oraz specjaliści do spraw księgowości. Już tylko na tym przykładzie widać, że oferty praca Rzeszów nie brakuje.

Podstawowym sposobem na poszukiwanie pracy w Rzeszowie jest oczywiście rejestracja w Urzędzie Pracy. Zarejestrowany bezrobotny ma stały dostęp do aktualnych ofert pracy a Urząd organizuje cyklicznie targi pracy, staże i szkolenia pracownicze finansowane ze środków własnych lub unijnych. Warto zaznaczyć przy tej okazji, że przy Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Rzeszowie funkcjonuje także Wojewódzka Rada Rynku Pracy, której celem jest pomoc w analizie oraz poprawie sytuacji na lokalnym rynku. Jest to szczególnie istotne w dobie pandemii, kiedy wiele firm zmuszonych było zawiesić lub poważnie ograniczyć swoją działalność. Inną formą pomocy w znalezieniu zatrudnienia są wyspecjalizowane agencje pracy, które pomogą naprowadzić aplikanta na właściwe tory, pomogą także przygotować komplet dokumentów niezbędnych do procedury rekrutacyjnej, takich jak CV czy list motywacyjny.

Aby znaleźć pracę warto samemu podjąć wysiłek i posiłkować się choćby internetem. Samo tylko wpisanie w wyszukiwarkę internetową hasła „praca Rzeszów” przekierowuje nas do licznych stron, które zawierają ogłoszenia mogące nas zainteresować .Istnieje bardzo wiele portali z ofertami pracy a zawężenie poszukiwań do samego tylko Rzeszowa daje bardzo dużą ilość rekordów. Również lokalna prasa czy też coraz popularniejsze media społecznościowe to bardzo dobre narzędzia do poszukiwania pracy. Można tam zamieścić własne ogłoszenie zawierające nasze własne doświadczenie, dotychczasową drogę zawodową, wykaz umiejętności a także oczekiwania wobec przyszłego pracodawcy.

Wydaje się, że sytuacja na rynku pracy w Rzeszowie wraca stopniowo, po okresach pandemicznego lockdownu, do stabilności. Działania zmierzające do aktywizacji zawodowej bezrobotnych, podejmowane przez urzędy, agencje i samych pracodawców przynoszą oczekiwane efekty. Stopa bezrobocia powoli maleje a wynagrodzenia pracowników wymiernie rosną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here