Jak zrobić wątróbkę?

Podroby stanowią jeden z najbardziej znaczących elementów tuszy każdego zwierzęcia. Są one bardzo smaczne i niezwykle zdrowe. Wskazuje się, że najlepsze właściwości zdrowotne ma wątroba. Przede wszystkim to właśnie ona jest bogata w kwasy Omega-3, które wspierają odporność i sprawiają, że jesteśmy mniej podatni na wszelkie choroby skóry i infekcje narządów wewnętrznych. Ponadto w wątrobie możemy znaleźć duże ilości witaminy K, która odpowiada za krzepliwość krwi i znacząco skraca czas zabliźniania się starych ran.

W książkach kucharskich należy poszukiwać porad na temat tego, jak zrobić wątróbkę. Trzeba przyznać, że nie jest to czynność łatwa, bowiem aby danie było smaczne, koniecznie jest zachowanie odpowiednich proporcji. I tak w żadnym wypadku nie należy stosować nadmiernych ilości soli. Pozbawia ona walorów smakowych wątróbkę i sprawia, że danie staje się jałowe. Dlatego zdecydowanie lepiej jest dosypać jedynie szczyptę tej przyprawy. Dobrze jest pamiętać o tym, że istnieje szereg innych przypraw, które z powodzeniem mogą służyć do sporządzenia dobrej jakościowo wątróbki. I tak zdecydowanie zaleca się użycie rozmarynu, kolendry, bazylii i oregano. To właśnie te przyprawy sprawiają, że obiad będzie nie tylko pożywny, ale również bardzo smaczny.

Zdarzają się przepisy, które obligują nas do gotowania wątróbki. Należy jednak wystrzegać się takich pomysłów, bowiem zdecydowanie lepiej jest podroby podsmażyć. Tylko wtedy nadamy daniu niebywały aromat, który sprawi, że wszyscy domownicy ochoczo będą zajadać wątrobę. Duże znaczenie ma fakt, że zamiast oleju można z powodzeniem użyć oliwy z oliwek. Tym samym danie będzie mniej sycące. Sprawi to, że możliwe będzie zdecydowanie się na sporządzenie smacznych dodatków, na przykład frytek, smażonych ziemniaków czy cebulki. Każdy wedle uznania może wybrać dodatek, który będzie dla niego najbardziej odpowiedni. Z pewnością jednak w każdym przypadku do smażącej się wątróbki warto dodać ząbek czosnku dla podkreślenia jej niecodziennego smaku.

http://smakowisko.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here