Profesjonalne podejście do klienta, świetnie przeszkolony i schludnie wyglądający personel, stylowo urządzone wnętrze, nowoczesne techniki koloryzacji, wysokiej jakości kosmetyki. Czym jeszcze powinien wyróżniać się nowoczesny salon fryzjerski?

Dobry salon fryzjerski – utalentowani i wykwalifikowani pracownicy

Nowoczesny salon fryzjerski to miejsce, w którym pracują doświadczeni oraz wykwalifikowani specjaliści od cięć, koloryzacji, modelowania i pielęgnacji włosów. Nie oznacza to jednak, że każdy pracownik musi posiadać kompleksową wiedzę we wszystkich dziedzinach sztuki fryzjerskiej i być ekspertem w każdej, oferowanej w salonie usłudze. Co ważne, w najlepszych studiach fryzjerskich, pracownicy regularnie uczestniczą w szkoleniach i kursach, podczas których mogą zaktualizować dotychczasową wiedzę, poznać światowe trendy w branży oraz udoskonalić swoje umiejętności.

Przykładowo, w salonach Jean Louis David (https://salony-jeanlouisdavid.pl/) za szkolenia wewnętrzne fryzjerów odpowiedzialni są eksperci marki, którzy doskonale znają aktualne trendy we fryzjerstwie i opracowują nowatorskie kolekcje cięć, koloryzacji czy innych usług. Dzięki swoim umiejętnościom oraz kompleksowej wiedzy w zakresie profesjonalnej pielęgnacji włosów, styliści marki zapewniają najwyższą jakość obsługi oraz świadczą usługi dostosowane indywidualnie do potrzeb i oczekiwań każdego klienta.

Nowoczesny salon fryzjerski – kosmetyki najwyższej jakości

W nowoczesnych salonach fryzjerskich, styliści pracują wyłącznie na wysokiej jakości kosmetykach, których zaawansowane receptury zostały opracowane z myślą o kompleksowej pielęgnacji wszystkich rodzajów włosów i skóry głowy. Dzięki synergicznemu działaniu wykorzystywanych kosmetyków, włosy zachwycają jedwabistym blaskiem, głębokim kolorem, sprężystością oraz witalnością.

Kosmetyki stosowane przez fryzjerów oraz te, które są oferowane w ramach profesjonalnej pielęgnacji domowej stanowią odpowiedź na wysublimowane potrzeby kobiet i mężczyzn.

Dostępność dla klientów – zarówno offline, jak i online

Najlepsze salony fryzjerskie dają możliwość umówienia się na wizytę nie tylko w sposób tradycyjny (bezpośrednio w salonie), ale także przez infolinię czy Internet. Wystarczy, że osoba zainteresowana skorzystaniem z usług fryzjerskich wejdzie na stronę internetową, wybierze miasto, salon, konkretną usługę, a także dokładną datę oraz godzinę spotkania i zarezerwuje spotkanie. W renomowanych salonach fryzjerskich, klient który umawia się na wizytę online, zwykle dzień przed spotkaniem z fryzjerem otrzymuje SMS-a z przypomnieniem o umówionym spotkaniu.

Programy lojalnościowe

Programy lojalnościowe to najlepszy sposób na wynagrodzenie stałych klientów i podziękowanie im za regularne korzystanie z usług fryzjerskich.

Dobre salony fryzjerskie oferują tzw. kartę stałego klienta, na której można zbierać punkty za korzystanie z poszczególnych usług, a następnie wymieniać je np. na atrakcyjne rabaty na kolejne zabiegi czy zniżki na zakup profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji włosów.

Kompleksowa obsługa w nowoczesnym wydaniu

Choć salony fryzjerskie zwykle kojarzą się przede wszystkim z usługami związanymi ze stylizacją oraz pielęgnacją włosów, coraz częściej umożliwiają kompleksowe zadbanie nie tylko o modną fryzurę, ale także o skórę i paznokcie.

Obecnie w dobrych salonach fryzjerskich funkcjonują gabinety kosmetyczne, które oferują takie usługi jak m.in.:

  • manicure,
  • pedicure,
  • mikrodermabrazja,
  • oxybrazja,
  • depilacja laserowa,
  • masaż stóp z elementami refleksologii.

Najwyższe standardy jakości

Najlepsze salony fryzjerskie przestrzegają zasad higieny – fryzjerzy odpakowują jednorazowe peleryny bezpośrednio przy klientach, wyjmują z woreczków zdezynfekowane szczotki, grzebienie czy inne akcesoria, a po każdym użyciu dokładnie czyszczą je i odkażają.

Równie istotnym aspektem pracy w renomowanych salonach fryzjerskich jest korzystanie ze sprzętów wysokiej jakości. Jeśli fryzjer wykorzystuje profesjonalny sprzęt, jego praca nie tylko staje się o wiele łatwiejsza, ale także efekt wykonywanych usług jest nieporównywalnie lepszy niż w przypadku stosowania tradycyjnych urządzeń do stylizacji włosów. Komfortowe fotele (np. z funkcją masażu), suszarki z funkcją jonizacji czy profesjonalne maszynki do strzyżenia sprawiają, że klienci pozytywnie oceniają przebieg usług i dużo chętniej wracają do tak nowoczesnego salonu.

Wystrój salonu fryzjerskiego

Dobry salon fryzjerski to miejsce, które wygląda estetycznie, schludnie i bardzo profesjonalnie. Nie może zabraknąć w nim m.in. wygodnej sofy, na której Klienci mogą zrelaksować się przed spotkaniem, czytając gazetę, pijąc kawę czy herbatę. W nowoczesnych salonach fryzjerskich, wystrój nie jest przytłaczający, a kolory z reguły są bardzo delikatne i stonowane, ponieważ właśnie takie najlepiej sprzyjają odprężeniu.

Nowoczesne studio fryzjerskie – usługi

W dobrych studiach, fryzjerstwo stanowi sztukę, regularnie rozwijaną i udoskonalaną. Specjaliści proponują nowatorskie techniki cięć i koloryzacji włosów a także pakiety pielęgnacyjne, przywracające pasmom zdrowie oraz witalność.

Nowoczesne salony fryzjerskie oferują swoim klientom wysoką jakość usług, które regularnie rozszerzają o nowości.

  • Kolor globalny

Kolor globalny to podstawowa technika farbowania włosów na jeden wybrany kolor, która pozwala na diametralną zmianę wyglądu fryzury i pomaga skutecznie zakamuflować siwe kosmyki. Przed przystąpieniem do koloryzacji, fryzjer dobiera odcień farby najodpowiedniejszy do karnacji i typu urody klienta. Po zabiegu włosy zyskują intensywny, długotrwały oraz jednolity odcień. W nowoczesnych salonach fryzjerskich, styliści pracują wyłącznie na najlepszych jakościowo kosmetykach, dzięki czemu klienci zyskują pewność, że ich włosy nie tylko zyskają zachwycający kolor, ale przede wszystkim pozostaną w świetnej kondycji.

  • Kontrast

Kontrast, to ekskluzywna technika koloryzacji, która polega na pojaśnieniu włosów nawet o kilka tonów. Nowoczesna metoda farbowania umożliwia zabawę odcieniami i tworzenie naturalnych bądź bardziej ekstrawaganckich pojaśnień.

W nowoczesnych salonach fryzjerskich, opracowywane są autorskie techniki nakładania kosmetyków, w celu uzyskania wielu zachwycających efektów. Za pomocą pędzla fryzjer wyczaruje grube i widoczne pasma, wykorzystując grzebień stworzy bardzo subtelny efekt pojaśnienia, zaś palcami mocno rozjaśni jedynie końcówki.

 

  • SmartBond

SmartBond to innowacyjna usługa oferowana wyłącznie w najlepszych salonach fryzjerskich, która pozwala na metamorfozę koloru włosów, jednocześnie skutecznie zabezpieczając je przez zniszczeniem. Bez względu na to, czy klientka chce ufarbować włosy po raz pierwszy, robi to regularnie czy też myśli o dekoloryzacji, SmartBond sprawi, że jej pasma będą wzmocnione i chronione przez zniszczeniem.

Aby przedłużyć efekt, fryzjer zwykle rekomenduje stosowanie wysokiej jakości kosmetyków, przeznaczonych do pielęgnacji w domu, które można nabyć w salonie.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here