Jaki prezent na roczek

Dobór prezentu dla malucha to niełatwe zadanie. Co wybrać, aby jego rodzice byli zadowoleni? W naszym poradniku dostarczymy Ci parę pomysłów na podarunki, które wspierają rozwój dziecka, a przy tym powstają bez szkody dla natury. Poznaj nasze sugestie prezentów na roczek, oddziałujących na zmysły maluchów i wspierające je w odkrywaniu świata.

Pojawienie się na świecie malucha celebruje się na różne sposoby – między innymi poprzez organizację spotkań, a także obdarowywanie dziecka i świeżo upieczonych rodziców prezentami. Ich dobór nie jest łatwy, zwłaszcza dla osób, które same nie mają pociech i łatwo gubią się wśród oznaczeń wiekowych i rozmiarówek. Zastanawiasz się, co kupić chrześnicy na roczek? A może przygotowujesz się do przyjęcia urodzinowego malucha Twoich znajomych? Sprawdź nasze wskazówki.

Prezent na roczek dla chłopczyka i dziewczynki – jak dobrać?

Rynek jest wysycony dziecięcymi zabawkami, markami odzieży dziecięcej i akcesoriów, które mają ułatwiać życie młodym rodzicom. Jak wybrać właściwie, mając do wyboru tak szeroki przekrój akcesoriów? Zanim przedstawimy nasze sugestie podarunków, chcemy podsunąć Ci kilka kryteriów, które pomogą Ci od razu wykluczyć nietrafione prezenty. Zanim dojdzie do zakupu, warto zadać sobie następujące pytania:

  • Czy produkt jest całkowicie bezpieczny dla dziecka (pod kątem konstrukcji, wykorzystanych materiałów, itd.)
  • Czy opatrzony jest atestami i certyfikatami bezpieczeństwa?
  • Czy powstał z wykorzystaniem materiałów przyjaznych dla środowiska?
  • Czy produkt jest trwały (czy będzie mógł w razie potrzeby służyć innym dzieciom)?

Jeśli na któreś z tych pytań odpowiesz negatywnie, może być to znak, że wybór nie będzie trafiony. Jeśli staniesz przed dylematem, co kupić chrześnicy na roczek, bądź też szukasz czegoś dla dziecka przyjaciół, warto sobie je zadać.

Prezent na roczek – zabawki czy ubranka?

Ubranka to niełatwy orzech do zgryzienia w kwestii doboru na prezent.  Jednak zdecydujesz się na takie rozwiązanie, warto pamiętać o kilku istotnych aspektach:

– jakość materiałów – warto szukać produktów ze stuprocentowej bawełny, bądź z niewielką domieszką, ponieważ są one bezpieczne dla delikatnej skóry dziecka;

– rozmiar – koniecznie uzgodnij go z rodzicami. Choć ubranka dla maluchów oznacza się zgodnie z kategoriami wiekowymi, różnice między równolatkami bywają znaczące;

– design – warto zwrócić uwagę na funkcjonalność ubranek. Czy są łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu? Wszelkie zatrzaski i rzepy z pewnością w tym pomogą;

– typ ubranek – lepiej zdecydować się na ubranka przeznaczone do użytku domowego, jak śpioszki czy body – te wyjściowe często mają mniej komfortowe i rozciągliwe fasony, przez co trudniej trafić w gusta malucha i rodziców.

Bezpieczniejszą opcją okażą się zabawki. Co warto wybrać dla malucha, który wciąż ma dość ograniczone możliwości motoryczne?

Sensoryczne zabawki na roczek – dlaczego warto?

Dobrym pomysłem może okazać się wybór zabawek sensorycznych. To kategoria specjalnie zaprojektowanych akcesoriów, które wspierają rozwój najmłodszych dzieci. Maluchy odkrywają świat na swój sposób. Zabawki sensoryczne im to ułatwiają, oddziałując jednocześnie na różne zmysły. Dzięki temu, dziecko lepiej się rozwija.

Sensoryczne zabawki na roczek – co wybrać?

Zabawki sensoryczne można podzielić w zależności od tego, na jaki zmysł lub zmysły oddziałują. Które z nich sprawdzą się jako podarunek na pierwsze urodziny? My polecamy między innymi grzechotki i tamburyny, które od najmłodszych lat będą rozwijać w dziecku poczucie rytmu. Dobrze jako prezent na roczek dla chłopczyka lub dziewczynki sprawdzą się również typowe uspokajacze – na przykład wirujące i wydające dźwięki figurki czy gwiazdki do umocowania nad kołyską. To znakomity prezent również dla mamy, która z pewnością doceni chwile spokoju, jakie zagwarantuje jej uspokajająca zabawka.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na ubranka czy też zabawki, pamiętaj o certyfikatach bezpieczeństwa i weryfikacji jakości materiałów, wykorzystanych w procesie produkcyjnym.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here