Jakie orchidarium wybrać do domu?

0
1594

Niewielu potrafi oprzeć się ich wyrazistym kolorom i niezwykłej formie. Przyozdabiają nasze mieszkania, jak żadne inne kwiaty. Mowa oczywiście o storczykach. Czy ty też należysz do grona ich miłośników? Jeśli tak to ten artykuł przeznaczony jest właśnie dla Ciebie. Piszemy w nim o tym na jakie orchidarium się zdecydować oraz jak je odpowiednio prowadzić, aby móc cieszyć się tymi jedynymi w swoim rodzaju kwiatami.

Czemu właśnie orchidarium?

Storczyki to, wbrew pozorom, bardzo wymagające rośliny. Wszystko za sprawą ich tropikalnego pochodzenia, jakie często stanowi przeszkodę w dobrym „przyjęciu” się tego kwiatu w naszym surowym klimacie. Aby je odpowiednio wspomagać oraz móc cieszyć się ich wspaniałym, wyjątkowym wyglądem, warto wyposażyć się w profesjonalne orchidarium. (Przykładowe orchidaria zobaczycie w sklepie Hemp, pod poniższym adresem: www.hemp.pl/pl/c/Orchidarium/1393). Dzięki niemu możemy imitować naturalne dla storczyków warunki klimatyczne, a tym samym sprawić, że lepiej zaadoptują się w naszym mieszkaniu, czy też innym miejscu, gdzie będziemy je uprawiać. Jak wskazują specjaliści, uprawa kwiatów w nich przynosi dużo lepsze efekty, niż trzymanie tych roślin w doniczkach.

Jak je urządzić?

Najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście kupno gotowego „domu dla storczyków” w jednym z profesjonalnych sklepów. Pozwoli nam to nie tylko na zaoszczędzenie czasu związanego z uprawą, ale też na szybkie cieszenie się jej efektami. A te, dzięki growboxom, potrafią być naprawdę imponujące. Wystarczy powiedzieć, że storczyki występują w ponad trzydziestu kolorystycznych rodzajach. Wyobraźmy sobie teraz chociaż część z nich zgromadzoną w naszym namiocie uprawowym. Imponujące, prawda?

Profesjonalne orchidaria zapewnią nam przede wszystkim odpowiednie warunki uprawowe. Ich istotą jest utrzymywanie stałej temperatury w namiocie, tak ważne dla prawidłowego rozwoju storczyków. Efekt ten uzyskiwany jest poprzez wykonanie ścian growboxa z materiału odbijającego światło. Co to oznacza w praktyce? Innymi słowy, nasze rośliny mogą liczyć na stałą temperaturę we wnętrzu swojego „domu”, nawet jeśli w danym okresie czasu na zewnątrz panuje słoneczny deficyt.

Oprócz samego namiotu, na tego rodzaju growbox składają się również inne elementy, takie jak termometr, lampy, nawilżacze oraz oczywiście odpowiednie podłoże dla naszych roślin.

Na własną rękę

Choć kupno orchidarium wydaje się najlepszym możliwym rozwiązaniem, wielu z was może jednak odstraszyć jego stosunkowo wysoka cena. Oprócz tego orchidaria zajmują sporo miejsca, dlatego ich urządzenie nie jest możliwe w każdym domu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zaprojektować „mieszkanie dla storczyków” samodzielnie – za mniejsze pieniądze oraz dostosowane do naszych warunków oraz potrzeb. Poszczególne części oraz materiały możemy kupić sami. Daje nam to niepowtarzalną możliwość wypróbowania różnych wariantów uprawy. Trzeba bowiem pamiętać, że każdy kwiat jest inny i wymaga często spersonalizowanego podejścia. Dzięki niemu nasze kwiaty rozkwitną z całą mocą.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here