Słodycze u dzieci
Fot.: pexels.com

Słodycze to przekąska która potrafi skusić każdego, a dziecko kusi najbardziej. Czy powinniśmy dzieciom zabraniać jeść słodycze? Czy jedzenie słodyczy u dzieci jest nie wskazane?

Przeczytaj też: http://www.bydgoszczinaczej.pl/slodycze-dla-dzieci-zabraniac-czy-nie/

Uzależnienie od słodyczy u dzieci

Od różnego rodzaju słodyczy można uzależnić się tak samo, jak od innych groźnych używek. Cukier który jest w nich zawarty jest bardzo uzależniający. Ważne jest, aby podkreślić, że im młodszy organizm tym bardziej podatny na uzależnienia. W przypadku dzieci niebezpiecznym uzależnieniem są właśnie słodycze. Jedzenie słodyczy u dzieci w nadmiarze może w konsekwencji prowadzić do otyłości i różnych chorób, takich jak cukrzyca, czy zaburzenia pracy żołądka i jelit. Organizm dziecka jest na etapie rozwoju, a więc powinniśmy o niego należycie dbać. Jeżeli dziecko za często sięga po słodycze powinien być to dla nas ostrzegawczy sygnał, aby jedzenie słodyczy u dziecka zminimalizować.

Wszystko z umiarem

Przede wszystkim warto podkreślić, że absolutne zabranianie jedzenia słodyczy również nie jest dobrym rozwiązaniem, tym bardziej jeżeli rówieśnicy mają taką możliwość, aby jeść to co słodkie. Warto jednak dziecku wskazać, które słodycze są tymi „lepszymi”. Na przykład czekolada ma w sobie duży zasób magnezu, który jest także potrzebny. To nie oznacza też, że dziecko nie może jeść innego rodzaju słodyczy. To te najbardziej kolorowe i wymyślne kuszą najbardziej, ale także są o wiele bardziej niezdrowe. Jeżeli jednak dziecko będzie sięgało po takie słodycze tylko od święta, przy okazji urodzin, swoich czy kogoś, na jakiejś uroczystości, czy przy rodzinnym wyjeździe, to nie jest to powód do paniki. Najważniejsze aby kontrolować jedzenie słodyczy u dzieci. Nie straćmy czujności, bo dzieci szybko się zorientują i zaczną podbierać słodycze i jeść po kryjomu, a to jest bardzo zły znak. Pozwólmy czasem zjeść tą słodycz i przy tym uświadamiać dziecko, jakie konsekwencje niesie za sobą częste jedzenie słodyczy.

Zdrowe słodycze

Jeżeli nasze dziecko należy do tych, które uwielbiają słodkości, warto pokazać im, że są również zdrowsze wersje tych słodyczy, które lubi najbardziej. Możemy z dzieckiem zrobić pyszny deser, który zamiast standardowego cukru będzie składał się ze słodkich owoców. Jest to świetna propozycja nie tylko dla najmłodszych. Dziecko które bardzo lubi słodycze powinniśmy również zacząć odzwyczajać od cukru na co dzień, zastępować go na przykład miodem.

Zobacz też: http://dominikum.pl/tablet-dla-dziecka-kupic-czy-jednak-nie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here