Lato, a wraz z nim ciepłe i pogodne dni dobiegają końca. Nie jest to jednak powód, by od razu wpadać w jesienną chandrę. Dobrym rozwiązaniem będzie subtelna zmiana aranżacji wnętrz i przygotowanie na pochmurne i chłodne wieczory nie tylko swojej garderoby, ale również całego mieszkania.

Kilka drobnych jesiennych akcentów skutecznie pozwoli pogodzić się nam z nadchodzącą zmianą klimatu, a jednocześnie sprawi, że w domu stanie się znacznie przytulniej i cieplej.

Koce z wełny i inne puszyste dodatki

Największa zmiana zdecydowanie powinna dotyczyć salonu oraz sypialni, ponieważ właśnie tutaj spędzamy najwięcej czasu, gdy za oknem nieustannie pada deszcz. Zarówno czytanie książek w ulubionym fotelu, jak i oglądanie filmów na kanapie powoduje, że w jesienne wieczory uwielbiamy odpoczywać i regenerować siły. Doskonałym, a zarazem podstawowym elementem w każdym mieszkaniu powinny więc być przytulne koce. I wcale nie chodzi o byle jakie nakrycie, a utrzymujący się trend na koce o grubym splocie z wełny czesankowej. Koce te są dziełem rękodzielniczym, a ich wygląd i wielkość są imponujące, ponieważ przy wykonaniu jednej sztuki tego cuda zużywane jest średnio 4 kg wełny! Taki koc to prawdziwy hit, będzie pełnił w mieszkaniu wiele funkcji, w tym dekoracyjną oraz jako skuteczna ochrona przed jesiennymi smutkami.

Koszt takiego koca jest jednak całkiem spory, a samodzielne wykonanie bardzo czasochłonne, dlatego istnieją inne alternatywy na ocieplenie wnętrz mieszkania. Od lat niezastąpione są poduszki dekoracyjne, które dzięki niezliczonej ilości wzorów, kolorów, kształtów i rodzajów tkanin stanowią główny element wystroju salonu czy sypialni. Poduszki są uniwersalne, pełnią rolę miękkiego oparcia, podpórki pod łokcie lub nawet jako podest pod zmęczone nogi. Bez problemu jesteśmy w stanie wybrać idealny model, który będzie komponował się z resztą pomieszczenia, a decydując się na odcienie żółtego, pomarańczy i czerwieni uzyskamy ciepłe wnętrze w dobrym stylu.

Jesienne dekoracje do kuchni

Naszą polską jesień charakteryzuje obecność kasztanów i żołędzi w parku, intensywny kolor jarzębiny, piękne szyszki i oczywiście spadające kolorowe liście z drzew.  Warto wykorzystać te rzeczy zarówno w sposób bezpośredni, czyli przyrządzić subtelne dekoracje, jak i posłużyć się ich motywem przy wyborze nowych kubków, serwetek czy koszy ozdobnych. W pierwszym przypadku warto zaangażować dzieci do rodzinnej i kreatywnej zabawy. Na przykład wspólnie zebrane liście z równych drzew, osuszone i wyprostowane można dowolnie ułożyć i oprawić w ramkę. Natomiast jesienne wzory idealnie będą prezentowały się na kuchennym obrusie, oryginalnych doniczkach oraz wszelkich pojemnikach z domowymi przetworami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here