kurs tańca

Taniec jest dla każdego – bez względu na płeć, umiejętności, wysortowanie a tym bardziej WIEK. Niestety, ale wiele osób rezygnuje z zapisania się na kurs tańca, ponieważ uważają oni, że są na to po prostu za starzy. Nic bardziej mylnego. Wiek może być jedynie wymówką dla lęku przed nieznanym, bądź dla lenistwa. Chcesz zacząć tańczyć? Zapisz się do szkoły tańca i nie zwlekaj ani chwili dłużej!

Od zera do bohatera

Możemy wymienić szereg powodów, dla których dorośli i seniorzy mogą, a nawet powinni tańczyć. Wiele starszych osób twierdzi, że jeśli nie tańczyli oni od dziecka, to nie mogą tańczyć wcale. Oczywiście nie jest to prawdą. Jednak rzeczywiście, uczęszczając na kurs tańca od najmłodszych lat, mamy szansę na to, aby być w tym naprawdę dobrzy. Otwierają się wtedy przed nami nowe drzwi, możemy osiągnąć coś w dziedzinie, z którą mamy styczność tak naprawdę od zawsze. Większe możliwości pojawiają się, szczególnie gdy mowa o nieco bardziej skomplikowanych formach tańca. Często późne przystąpienie do ich nauki, przekreśla całkowicie możliwość osiągnięcia czegoś więcej w tej dziedzinie.

Nigdy nie jest za późno na szkołę tańca

Wczesne zapisanie się na zajęcia taneczne może owocować wieloma korzyściami w przyszłości. Nie oznacza to jednak, że nie warto zapisać się na kurs tańca jako dorosły, czy nawet senior. W każdym momencie życia mamy szansę nauczyć się bardzo dobrze tańczyć. Wiek tutaj nie ma większego znaczenia. Tak naprawdę największą rolę odgrywa nasza motywacja, chęci i przyjemność czerpana z tańca.

Zajęcie dla każdego seniora

To żadna nowość, że każdy wysiłek fizyczny pobudza produkcję endorfin odpowiedzialnych za odczuwanie szczęścia. Podczas tańca dochodzi do tego dobra zabawa związana z towarzyszącą ruchowi muzyką. Jest to idealny sposób na to, aby zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Nic więc dziwnego, że jest często wybierany przez seniorów.

Seniorzy zapisujący się na kurs tańca zyskają niewątpliwe korzyści związane z poprawą kondycji oraz polepszeniem samopoczucia. Nie są to jedyne pozytywne aspekty tańca. Bardzo istotną zaletą uczęszczania do szkoły tańca jest zawieranie nowych znajomości. Szczególnie w kontekście osób starszych jest to istotne. Seniorzy czasem izolują się od innych i nie utrzymują z nikim głębszych kontaktów. Zajęcia taneczne wpływają pozytywnie na rozwój życia towarzyskiego. Są więc remedium na wiele problemów, z jakimi mogłyby borykać się osoby starsze.

,,Ale dla seniora, to chyba jakiś walc?’’

Krzywdzącym stereotypem dla seniorów jest nie tylko przekonanie, że osobie starszej nie wypada tańczyć. Wiele osób nie wie również, że senior może tańczyć tak naprawdę każdy rodzaj tańca. Jak wiadomo, w starszym wieku możliwości fizyczne ciała są nieco ograniczone. Dlatego wiele wymagających tańców jest po prostu uproszczanych na potrzeby kursu tańca dla seniora. Jednak forma ruchu oraz muzyka odpowiada oczywiście konkretnemu stylowi tańca. I takim sposobem każda osoba, w każdym wieku może zapisać się na niemal każdy kurs, w tym tańca latynoamerykańskiego. Często można więc spotkać się z tym że seniorzy tańczą salsę, a nawet bachatę! Jest to dla nich świetna zabawa. W końcu na kogo nie działają pozytywnie latynoskie rytmy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here