Potężny masyw Ostrężnka, na którym powstał w średniowieczu tajemniczy zamek, może się pochwalić licznymi atrakcjami podziemnymi. Jedną z największych ciekawostek w tym miejscu jest Jaskinia Ostrężnicka, do której w czasie wycieczki w okolicy Złotego Potoku z pewnością warto zajrzeć. To jedna z najciekawszych jaskiń, jakimi może się pochwalić Jura Krakowsko-Częstochowska. Dobra znajomość tej jaskini oraz moc atrakcji czekających w jej najbliższym otoczeniu sprawiają, że turyści zaglądają tu bardzo chętnie.
Jaskinia Ostrężnicka przyciąga swą długością. Liczy ona około 90 metrów długości. Jest to jaskinia zadziwiająca skomplikowanym układem komór oraz korytarzy, które swego czasu wykorzystywane były jako zamkowe piwnice oraz lochy. Turyści zwracają też uwagę na charakterystyczny otwór prowadzący do jaskini. Przedzielony skalnym filarem, może zrobić ogromne wrażenie na odwiedzających to miejsce po raz pierwszy turystach. Wiadomo, że dawniej wejście do jaskini było zamknięte, a drzwi za którymi rozciągał się główny korytarz znajdują się obecnie w kościele parafialnym w Złotym Potoku. Ta świątynia sama w sobie jest ciekawym obiektem, zatem w czasie wycieczki warto znaleźć trochę czasu na zwiedzenie i tego obiektu.
Jura i jej jaskinie są często źródłami wielu cennych informacji na temat życia naszych przodków. Nie inaczej jest w przypadku Jaskini Ostrężnickiej, w której namulisku znaleziono sporo pamiątek związanych z pobytem człowieka w tym miejscu oraz kości dawnych zwierząt.

http://www.starovka.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here