Kafelki do łazienki

Łazienkę często staramy się urządzić w taki sposób, aby zarówno podobała się wszystkim domownikom, jak i była jak najbardziej użyteczna. Dobrze dobrana kolorystyka czy rodzaj kafelków mocno wpływają na jej wygląd i decydują o tym, czy będzie prezentowała się tak, jak sobie wymarzyliśmy.

Jakie kafelki do łazienki warto wybrać? Zacznijmy od koloru

Kafelki do łazienki powinniśmy przede wszystkim wybrać pod kątem tego, jak będą prezentować się w pomieszczeniu. Jedną z najważniejszych kwestii w tym przypadku jest oczywiście kolorystyka płytek, która powinna być dobrana tak, aby optycznie rozświetlała i powiększała łazienkę.

Jaki kolor zatem będzie najlepszy? Oczywiście nie ma na to żadnego jasnego przepisu, który mówiłby, że jeden kolor powinien dominować nad innymi. Decyzja zależy zawsze od wielu czynników, przede wszystkim od gustu, ale także od rozmiaru łazienki czy jej usytuowania. W dużych, dobrze oświetlonych przez światło naturalne pomieszczeniach możemy pokusić się o wybranie ciemniejszych płytek, które świetnie podkreślą biel ceramiki. Z kolei w mniejszych i słabiej oświetlonych pomieszczeniach lepszym wyborem będą jasne płytki, które optycznie rozjaśnią i powiększą pomieszczenie.

Kafelki o dużym rozmiarze

Płytki łazienkowe o dużym rozmiarze doskonale sprawdzają się we wszystkich typach pomieszczeń. Choć może się to wydawać zaskakujące, doskonale prezentują się między innymi w łazienkach niewielkich. Dzięki temu, że ich ułożenie powoduje powstanie tylko niewielkiej ilości przecinających się linii, nie tworzą zbyt gęstej siatki i powodują, że pomieszczenie nie wydaje się poszatkowane na kawałki ani nadmiernie wypełnione. W ten sposób duże płytki pomagają w uatrakcyjnienie jego wyglądu.

Małe płytki łazienkowe

Niewielka płytka łazienkowa jest z kolei dobrym rozwiązaniem do większego pomieszczenia. Pomoże w jego urozmaiceniu, a nawet większa ilość krzyżujących się linii nie sprawi, aby łazienka z tego powodu wyglądała na zbyt małą lub zatłoczoną przez wiele elementów. Dlatego też choć z pozoru mogłoby się to wydawać nielogiczne, małe kafelki powinniśmy stosować przede wszystkim w dużych łazienkach.

Małe kafelki jako ozdoba

Współczesne trendy pozwalają również na łączenie ciekawych faktur, kolorów, wzorów, a nawet kształtów i rozmiarów płytek. Jeśli więc chcesz posiadać bardzo nowoczesny wystrój łazienki, możesz spokojnie zdecydować się na połączenie kilku rodzajów płytek. Małe mogą w tym przypadku posłużyć jako ciekawa ozdoba, która pomoże ci w stworzeniu unikatowego pomieszczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here