Klucz do dobrego samopoczucia

Aktualnie coraz bardziej dbamy o siebie, chodzimy na wizyty kontrolne do lekarzy, robimy badania, dużo się ruszamy, a także wybieramy zdrowa żywność. Te wszystkie hasła są nam znane z życia codziennego, ale należałoby się w nie bardziej wgłębić i zastanowić, czy na pewno wszystko dobrze wykonujemy.

Zacznijmy od najważniejszego, czyli wystarczającej ilości snu w ciągu doby. To jest pierwsza rzecz, o którą powinnyśmy zadbać w swoim codziennym życiu. 7-8 godzin snu to jest minimum, przy którym będziemy się dobrze czuli. Następnie badania – morfologia, przegląd zębów i wizyta u ginekologa lub urologa to minimum jakie musimy odbyć w trakcie roku. Jeśli coś niepokoi nas w swoim zdrowiu to idźmy do lekarza pierwszego kontaktu lub od razu do specjalisty. Ile się ruszać? Już pół godzinny spacer w ciągu dnia jest wystarczającą aktywnością. Oglądanie telewizji podczas prasowania, kilka przysiadów podczas rozładowywania zmywarki czy wyjście po schodach zamiast wyjechanie windą – te czynności również zaliczmy do codziennej aktywności. Idealnie by było żebyśmy regularnie uprawiali jakiś sport. Jeśli nie lubimy biegać to może zapiszemy się na kurs tańca albo raz w tygodniu wybierzemy się na squasha. Wyciągnijmy znajomych na wycieczkę rowerową albo na pojedźmy razem zdobyć szczyt w pobliskim paśmie górskim.

Przy tym wszystkim pamiętajmy o zdrowym odżywianiu. Żywność eko jest droższa od tej zwykłej, więc jeśli nie możemy jej wybrać to chociaż pamiętajmy, by jeść posiłki najmniej przetworzone. Zdrowe jedzenie kojarzy nam się z ograniczeniem spożywania soli, cukru i niezdrowych tłuszczów. Używajmy przypraw, które nie dość, że nadadzą przyjemny smak potrawie to jeszcze wzmocnią nasz organizm, poprawią krążenie czy perystaltykę jelit. Suszone zioła zastąpmy świeżymi, one jeszcze intensywniej wzbogacą smak naszej potrawy. Wybierajmy przyprawy lepszej jakości, pomoże nam w tym blog o zdrowej żywności Oliwka24.pl. Saszetka czy opakowanie przyprawy z certyfikowanej uprawy wystarczy nam na naprawdę długo, dlatego warto w nią zainwestować. Zapomnijmy o chipsach i innych słonych przekąskach. Zastąpmy je świeżymi owocami i warzywami, z których możemy przygotować wyśmienite sałatki.

Zdrowe jedzenie może stać się naszą pasją. Zacznijmy zmieniać swoje przyzwyczajenia od zaraz, pomoże nam w tym blog o zdrowej żywności oliwka24.pl, ponieważ jest to inwestycja w nasze dalsze dobre zdrowie i długie życie. Zaraźmy naszymi nowymi przyzwyczajeniami partnera, dzieci i znajomych, ponieważ troska o zdrowie nasze i naszych najbliższych powinna być dla nas najważniejsza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here