Posiadaczki wrażliwej skóry muszą używać dobrej jakości, najlepiej hipoalergicznych kosmetyków. Niezbędny będzie dla nich krem z filtrem do twarzy, gdyż słońce działa na skórę bardzo niekorzystnie, a wrażliwą może dotkliwie podrażnić. W kosmetyczce powinny też mieć dobry tusz do rzęs, odpowiedni również do skóry wrażliwej. Hipoalergiczne kosmetyki do makijażu można czasem dostać w aptekach, a także dobrze zaopatrzonych drogeriach. Niezbędnym produktem jest również szampon do wrażliwej skóry głowy, nie podrażniający jej podczas mycia włosów.
Osoby o wrażliwej skórze muszą bardzo uważać na wszystko kosmetyki, z których korzystają, gdyż wiele z nich może zawierać szkodliwe substancje. Dobry tusz do rzęs, krem z filtrem do twarzy czy szampon do wrażliwej skóry głowy, powinny mieć jak najskromniejszy skład. Im więcej składników, tym większe ryzyko wywołania nieprzyjemnych podrażnień skóry.
Specjalnych kosmetyków warto też szukać w sklepach internetowych z kosmetykami do skóry wrażliwej. To właśnie tam kobieta najprędzej może znaleźć delikatny krem z filtrem do twarzy czy nieuczulający, dobry tusz do rzęs. Może też kupić specjalistyczne produkty do włosów, takie jak szampon do wrażliwej skóry głowy. Przy zakupie, kobieta powinna dokładnie przyjrzeć się składowi, jaki ma kosmetyk, a przed pierwszym użyciem przetestować go na kawałku skóry. Dzięki temu uniknie ryzyka, że krem z filtrem do twarzy lub szampon do wrażliwej skóry głowy ją uczuli i sprawi, że cera będzie wyglądała nieciekawie.

http://www.blogprasa.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here