Kuchnia w stylu angielskim

Styl angielski to wytworne połączenie klasycznych mebli z delikatnymi, kwiatowymi motywami. Inspirowane nim wnętrze ma być przede wszystkim wygodne i przytulne. Aranżacja powinna wyglądać tak, jakby pracowały nad nią całe pokolenia, przez lata dokładając nowe sprzęty i nie rezygnując ze starych. Kuchnia w stylu angielskim musi być dodatkowo być funkcjonalna. W angielskiej kuchni na pierwszy plan wysuwają się solidne drewniane meble i kwieciste tekstylia, a nowoczesne technologie często ustępują miejsca tradycyjnej elegancji. Zobacz, jak urządzić kuchnię w stylu angielskim!

Aranżujemy kuchnię w stylu angielskim

Idealnie zaaranżowana kuchnia w stylu angielskim zachęca do kulinarnych eksperymentów i długich rozmów przy kawie. Pełno w niej ozdobnych bibelotów i naturalnych materiałów. Komfort i elegancja to jej najważniejsze cechy.

Meble kuchenne w stylu angielskim — ponadczasowe i eleganckie

Kuchnia w stylu angielskim zaprasza do spędzania w niej czasu. Miłą atmosferę zapewniają w niej meble o klasycznym wyglądzie oraz kwieciste tekstylia i liczne bibeloty. W takim pomieszczeniu nie eksponuje się nowoczesnych sprzętów, a raczej chowa się je pod drewnianą zabudową imitującą szafki. Meble kuchenne w stylu angielskim utrzymane są w jasnej kolorystyce – dominuje tu biel, écru i błękit. Bez wątpienia to wnętrze dla osób lubiących spójne aranżacje z romantyczną duszą.

angielska kuchnia świetnie sprawdzi sie i u nas

Kuchnia w stylu angielskim – sprzęty

W kuchni w stylu angielskim nowoczesne technologie zwykle nie są eksponowane. Najlepszym rozwiązaniem jest więc zabudowanie lodówki i zmywarki tak, aby wtapiały się w resztę mebli. Dużą popularnością cieszą się lodówki i sprzęty w stylu retro. Drobne akcesoria kuchenne, takie jak toster, często mają stylizowane na stare obudowy. Kilka takich dodatków pozwala szybko wprowadzić do kuchni rustykalny klimat. Kuchnia w stylu angielskim – ściany i podłogi. Ściany angielskich pokoi zwykle zdobią charakterystyczne tapety w kwiaty. W kuchni bardziej popularnym rozwiązaniem są jednak pomalowane na biało lub szaro drewniane panele. Nad zlewem często umieszcza się małe kafelki. Pokrywające je, ręcznie malowane wzory są nierzadko bardzo rozbudowane. Na podłodze mogą znaleźć się łatwe do utrzymania w czystości płytki lub posadzka imitująca drewnianą podłogę. Aranżując ściany i podłogi, warto postawić na naturalne materiały i jasną kolorystykę.

Jak wyglądają meble kuchenne w stylu angielskim?

Szafki kuchenne w stylu angielskim wykonane są z naturalnego drewna, które najczęściej pokrywa warstwa białej lub kremowej farby, rzadziej są malowane bezbarwnym lakierem. Podobnie jak inne meble w stylu angielskim mają nieco dekoracyjny charakter – zdobią je rzeźbione gzymsy, eleganckie uchwyty, a niekiedy stylowe okucia. Blaty zabudowy kuchennej także wykonuje się z drewna lub polerowanego kamienia. Stoły i krzesła do kuchni w stylu angielskim również mają biały kolor i dekoracyjny charakter. Siedziska i oparcia krzeseł bywają tapicerowane kwiecistą tkaniną. Meble kuchenne w stylu angielskim często mają kabriolowe lub rzeźbione nóżki. Ich cechą charakterystyczną jest masywna budowa i solidna konstrukcja.

Meble kuchenne w stylu angielskim i dodatki

We wnętrzach w stylu angielskim ogromną rolę odgrywają stylowe dekoracje, które sprawiają, że wnętrze zyskuje przytulny i elegancki charakter. O tej zasadzie pamiętają także projektanci. Meble w stylu angielskim przewidują specjalne miejsca na ozdoby. Mogą to być półki na stylowe pojemniki na przyprawy, przegródki na dekoracyjne talarze i uchwyty na wiszące kubeczki lub filiżanki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here