kwiaty ogrodowe wieloletnie niskie

Jakiego rodzaju kwiaty zaliczamy do kwiatów ogrodowych wieloletnich niskich?​

Do kwiatów ogrodowych wieloletnich niskich ​zalicza się obecnie wieloletnie rośliny zielne.​     Nazwą, którą posługujemy się w tym artykule należy traktować jako skrócony termin umowny. Pełna nazwa tych roślin to: byliny ozdobne, zimujące w gruncie. Istnieje bowiem wiele odmian, które nie zimują w gruncie, takie jak begonie, dalie czy kanny. Informacja ta może okazać się niezwykle przydatna, w momencie, w którym zdecydujemy się na zakup określonej byliny. Nie każda bylina jest w stanie przetrzymać zimowanie w gruncie.

Kwiaty ogrodowe wieloletnie niskie cechuje przede wszystkim wielość i różnorodność​ kolorystyczna, a co za tym idzie, wielość gatunków, odmian i przede wszystkim wielość rozwiązań aranżacyjnych i estetycznych dla naszego domu. To, co wyróżnia kwiaty ogrodowe wieloletnie niskie to właśnie fakt, iż są one stosunkowo niskie i małe, dlatego​  zmieszczą się również w relatywnie małych rabatach.

niskie kwiaty ogrodowe wieloletnie a piękny ogród

Dlaczego warto wybrać kwiaty ogrodowe wieloletnie niskie?​

Ta odmiana roślin przede wszystkim eliminuje problem dodatkowych nasadzeń, które trzeba wykonywać zazwyczaj późną wiosną lub pod koniec lata. Dzięki temu ogród wygląda dekoracyjniej przez cały sezon, w którym kwitną kwiaty ogrodowe wieloletnie niskie.​     Dodatkowo rośliny te są niebywałe łatwe w hodowli i w utrzymaniu ich odpowiedniego wyglądu.

Do odmian, które należą do bylin wieloletnich długo kwitnących należą płomyk szydlasty i gęsiówka kaukaska. Płomyk szydlasty (Phlox subulata) to niski, wieloletni kwiat ogrodowy, który osiąga wysokość około dwunastu centymetrów. Jego pędy są bardzo gęsto ulistnione. W czasie wiosny na jego pędzie pojawia się mnóstwo kwitnących kwiatów o różnorodnej barwie: białe, różowe, fioletowe czy szaroniebieskie. Płomyk szydlasty jest mało wymagającą byliną pod kątem jego uprawy. Doskonale sprawdzi się w ogrodach skalnych. Gęsiówka Kaukaska zaś to poduszkowa, zimozielona, niska bylina osiągająca jedynie dziesięć centymetrów wysokości. Jej liście mają barwę szarozieloną, a w okresie marca pojawiają się białe kwiatostany. Gęsiówka kaukaska charakteryzuje się bardzo obfitym kwitnięciem. Preferuje gleby wapienne i przepuszczalne wodę. Występuje w wielu interesujących odmianach gatunkowych o bardzo pełnych kwiatach, takich jak na przykład Plena lub Variegata, charakteryzująca się ciekawie obrzeżonymi liśćmi.

Kwiaty ogrodowe wieloletnie niskie to łatwy w uprawie rodzaj kwiatów, które zaspokajają​   wszystkie potrzeby ogrodnika, troszczącego się o estetyczny wygląd swojego ogrodu. Dodatkowo są niezbitym dowodem na to, że prowadzenie i dbanie o ogród nie musi być wcale bardzo czasochłonne. Istnieje wiele roślin, które w swojej hodowli nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji, a podłoże, na którym żyją nie jest zbyt wymagające. Dodatkowo kwiaty ogrodowe wieloletnie niskie charakteryzują się małymi rozmiarami, co​ zdecydowanie ułatwia uprawę, co ciągnie za sobą szybciej pojawiające się efekty pięknego dla oka ogrodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here