Ozdobą każdego domu jest ogród. Przechadzając się po różnych dzielnicach naszego miasta, fajnie jest nie myśleć o tym, ile drogi musimy jeszcze przejść, dlatego obserwujemy otaczające nas krajobrazy. Mijając różne domy rodzinne podziwiamy ich architekturę, zastanawiamy się jak wyglądają ich wnętrza, kto ma jaki pokój, ile łazienek jest w takim domu oraz jak duże są pomieszczenia. Również zwracamy uwagę na dekoracje okiennic oraz balkonów, takie jak kolorowe kwiaty i inne rośliny. Lecz nasz wzrok zawsze wędruje do ogrodu. Niektóre ogródki są bardziej zadbane, a niektóre mniej. Zdobią je kwiaty ogrodowe wieloletnie niskie oraz inne drzewa czy krzewy. Obserwujemy również w jakim stanie jest trawnik takiego ogrodu. Może być bardziej zadeptany, nieskoszony lub pięknie zadbany w kolorze soczystej zieleni.

Jakie to są kwiaty ogrodowe wieloletnie niskie?

Do kwiatów ogrodowych wieloletnich niskich, zaliczamy takie rośliny, które nie rosną powyżej 40 centymetrów wysokości. Takie kwiaty co roku, czyli wielokrotnie przez parę lat wypuszczają pąki oraz dają nasiona. Istnieje bardzo wiele gatunków oraz podgatunków takich roślin. Możemy do nich zaliczyć między innymi dąbrówka rozłogowa. Ten kwiat nie przekracza 20 centymetrów wysokości. Niektóre jej odmiany przyciągają swoim wiśniowo-purpurowym zabarwieniem liści. Przepięknie sprawuje się ona w ogrodzie i dodaje mu unikalności, dzięki tak wspaniałemu kolorowi. Innym przykładem może być przywrotnik ostroklapowy. Ta bylina o kępiastym pokroju osiąga nawet 30 centymetrów. Jej liście wyróżniają się swoim sercowatym kształtem. Młodsze zaś rozkładają się, przypominając harmonijkę. W czerwcu zaczyna on kwitnąć na kolor żółty. Kwiaty ogrodowe wieloletnie niskie to również płomyk szydlasty. Jest on bardzo niskim kwiatem, rosnącym do 12 centymetrów. Charakteryzuje się on pędami gęsto ulistnionymi, a podczas rozkwitania pokrywa się masą pięknych kwiatów. Zależnie od odmiany tej rośliny, jego kwiaty mogą być w kolorze białym, różowym, fioletowym oraz szaro-niebieskawym.

Jak należy uprawiać kwiaty ogrodowe wieloletnie niskie?

Zazwyczaj kwiaty ogrodowe wieloletnie niskie czy też wysokie, nie wymagają za dużo. Ponieważ i tak są one nazywane „ogrodowymi”, dobrze znoszą zimę oraz tymczasowe przymrozki. Kwitną zazwyczaj już na wionę oraz latem. Od czasu do czasu, na przykład dwa razy w tygodniu wystarczy je podlać. Należy zwrócić uwagę, czy pokazał się ostatnio deszcz. Jeżeli trochę popadało, nie musimy już podlewać naszych kwiatów. Warto również mieć na uwadze, czy ostatnimi dniami nie było jednak za sucho. Podczas upałów lepiej jest częściej podlewać takie kwiaty. Nie należy zaś robić to w najgorętszej temperaturze. Kiedy słońce mocno świeci i jest ponad 30 stopni, gleba może być gorąca, przez co woda, którą podlewamy kwiaty może być za gorąca dla naszych roślin.

http://www.otoli.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here