Lampy do kuchni

Niezależnie od tego, jak wiele czasu poświęcimy na remont, wykończenie czy odnowienia mieszkania, nie możemy zapominac o kwestii oświetlenia. Sporo osób bagatelizuje problem oświetlenie, a domy czy mieszkania nierzadko bywają słabo oświetlone. Oświetlenie to nie tylko kwestia doboru rodzajów lamp (kinkiety, plafony, żyrandole etc.), tylko także rozkład źródeł światła w poszczególnych pomieszczeniach. W końcu im większe pomieszczenie, tym więcej światła potrzebuje. Można pójść na łatwiznę i kupić w popularnym szwedzkim sklepie sporą ilość minimalistycznych kinkietów i plafonów, które niestety niczym się nie będą wyróżniać. Jeśli wykańczanie mieszkanie jest przeznaczone na wynajem i nie będziemy tam mieszkać, to może rzeczywiście jest to jakiś, ale warto poświęcić trochę więcej czasu nad istotą opraw świetlnych. Na pierwszy ogień idzie kuchnia, którą można zaaranżować na wiele ciekawych sposobów.

Oświetlenie do kuchni

Gdy myślimy o kuchni, to w wielu przypadkach jest to centrum życia domowego, gdzie niektórzy domownicy wolą spędzać czas wolny nawet częściej niż np. w salonie. Kuchnia ma to do siebie, że przygotowujemy w niej posiłki. Stąd tak ważne jest, by doświetlona była część blatu, na której kroimy czy wykonujemy inne czynności wymagające dobrego światła. Świetnie sprawdzają się w takim wypadku małe światła ledowe, które umieszcza się pod szafkami ściennymi. Jeśli chodzi o główne źródła światła, to ważna kwestią będzie sam kształt kuchni.

Lampy wiszące

Jeśli mamy do czynienia ze sporym pomieszczeniem ze stołem, to warto ustawić nad stołem lampę wiszącą ze stylowym kloszem. Taki rodzaj oświetlenia doda stylu, a wspólne posiłki odbędą się przy miłej grze świateł. Pamiętajmy także o tym, że w kuchni oprócz wymienionych wyżej lamp sprawdzi się również prosty żyrandol czy plafon umieszczony w centralnej części pomieszczenia.

Królowie uniwersalności – żyrandole

Czas na najbardziej uniwersalne typy lamp. Kinkiety są bardzo wygodnym w rozplanowaniu źródłem światła. Świetnie sprawdzą się np. w przedpokojach, które często są dość długie i wymagają montażu paru lamp. Plafony to bardzo skromne, płaskie lampy montowane na sufitach i podobnie jak kinkiety bardzo dobrze spełnią swoją rolę właściwie wszędzie. Polecam je zwłaszcza tym osobom, które nie chcą kombinować ani zastanawiać się, co wybrać do sypialni, a co do kuchni. Jeśli chodzi o żyrandole, to genialnie sprawdzają się w salonach i pokojach, które wymagają dobrego doświetlenia. Nie jest powiedziane, że nie będą pasować nawet do kuchni! Ba, nowoczesne żyrandole zupełnie nie przypominają eklektycznych odpowiedników. Ich największą zaletą jest to, że można w gamie podobnych produktów dobrać ilość źródeł światła w żyrandolu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here