Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe owiane jest wieloma mitami. Najczęściej kojarzy się ludziom z bardzo drogim zabiegiem i bólem. Warto wiedzieć jest kilka rzecz na temat takiego typu zabiegu. Kiedy ząb nadaje się do leczenia kanałowego? Jak wygląda leczenie w Gabinecie dentysty? Jak długo trwa wizyta u dentysty?

Leczenie endodontyczne, inaczej leczenie kanałowe to dział stomatologii zajmujący się strukturami zębowymi, na jakie składa się miazga i zębina.

Ząb zostaje zakwalifikowany do leczenia kanałowego, kiedy miazga ulega infekcji bakteryjnej i zaczyna rozwijać się w niej stan zapalny. W gruncie rzeczy im wcześniej zauważymy, że jest coś nie tak, tym lepiej. Będzie można podjąć wówczas odpowiednie środki i szybciej pozbyć się problemu. Dentysta wyznaczy odpowiedni tok leczenia i podejmie odpowiednie kroki w celu wyzbycia się stanu zapalnego.

Co więc świadczy o tym, że ząb trzeba leczyć kanałowo?

Istnieje wyjątkowy, specyficzny szereg objawów świadczący o tym, że należy podjąć ten typ zabiegu. Jest to między innymi ból samoistny, nocny i tętniący. Ból samoistny to taki, który występuje cały czas, bez udziału żadnych bodźców. Ból nocny powstaje natomiast w pozycji leżącej. Ból tętniący występuje równocześnie z biciem serca.

Wszystkie te objawy świadczą o stanie zapalnym kwalifikującym się do leczenia kanałowego. Pragmatyczną rzeczą jest oczywiście zarejestrowanie się do dentysty i odpowiednia diagnostyka. Bez tego nie można być pewnym występowania tego specyficznego stanu zapalnego.

Czy ten typ leczenia może sprawiać ból?

W gruncie rzeczy najsilniejszym bólem jaki czeka pacjenta jest ten, który skłonił go do wizyty u lekarza. Najczęściej ząb jest już wtedy w ostrym stanie zapalnym. Im poważniejszy stan zapalny, tym ciężej załagodzić znieczuleniem objawy bólu.

Jeśli znieczulenie okaże się nieskuteczne, a stan zapalny zbyt wysoki… Wtedy lekarz usuwa tkankę, w której występuje stan zapalny ,a następnie przypisuje antybiotyk, który zwalcza ostry ból zęba.

Najlepsi dentyści

Z badań wynika, że leczenie dokanałowe najlepiej jest podjąć na pomorzu. Dentyści w Gdyni są najlepszymi specjalistami w swojej branży i pomogli tysiącom pacjentów, którzy zostali narażeni na ostre stany zapalne. Tym samym pomogli im zwalczyć przyczynę bólu. Gabinet dentysty w Gdyni to miejsce, w które warto się wybrać, jeśli zostaliśmy narażeni na stany zapalne zębów, ale także dla profilaktyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here