zarobki lekarza

Zawód lekarza od dawna kojarzony jest z ogromnym prestiżem i dużymi zarobkami, jednak co za tym idzie masą wyrzeczeń. Ten stereotyp od dawna powiązany jest z zawodem lekarza. Dzisiaj przyjrzymy się nieco bliżej kwestii zarobkowej, która wynika z pełnienia takiego zawodu. Ile zarabia lekarz? Czy w rzeczywistości może liczyć na tak ogromne pieniądze? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://www.fachowcy.pl/blog/ile-zarabia-lekarz/ 

Co mówią statystyki? 

Zgodnie z danymi, które zostały opublikowane w internecie, mediana zarobków lekarzy utrzymuje się na poziomie 5460 zł miesięcznie. Według badań 25% przebadanych twierdzi, że zarabia więcej niż 8410 zł, a druga część przekonuje, że zarabiam mniej niż 4200 zł. Wszystko zależy więc od indywidualnej w kwestii każdego specjalisty. Eksperci uważają, że na zarobki lekarzy wpływa wiele czynników do nich należy zaliczyć staż pracy, specjalizacje oraz wykształcenie, a także województwo i wielkość firmy. O wiele mniej zarobi lekarz, który dopiero rozpoczyna karierę, a na zdecydowanie lepsze wynagrodzenie może liczyć lekarz z wieloma latami doświadczenia prowadzący własną praktykę lekarską. 

Jakie są najlepiej płatne specjalizacje lekarskie? 

Najlepiej płatnymi specjalizacjami lekarskimi jest anestezjologia, okulistyka, ortopedia, protetyka, ortodoncja oraz medycyna estetyczna. Wynagrodzenia lekarzy specjalistów z takich dziedzin dochodzą do kilku 10 000 zł miesięcznie. Normą są zarobki w wysokości od 15 do 20 tyś zł. 

Lekarze plastycy rozpoczynając swoją karierę mogą liczyć na wynagrodzenie na poziomie około 5 – 6 tyś zł. Z czasem jednak ich wynagrodzenie wygląda dużo lepiej, bowiem pensja wysoce wykwalifikowanych specjalistów sięga nawet kilkudziesięciu, a nierzadko nawet kilkuset tysięcy zł miesięcznie. 

Dodatkowe benefity wynikające z pracy lekarza 

Lekarze od dobrej wypłaty mogą liczyć na dodatkowe benefity. Do nich należy zaliczyć pozapłacowe karnety na siłownię, ubezpieczenie na życie i ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków. Dużo w zasadzie zależy od miejsca, w którym lekarz świadczy swoje usługi. Równie istotnym źródłem zarobków lekarza są dodatkowe duży. Obecnie medycy mogą liczyć również na dodatek covidowy związany z zwalczaniem epidemii covid-19. 

Zobacz też: http://dominikum.pl/jak-wyglada-praca-lekarza/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here