Lepsza woda w Twoim domu? Postaw na filtry do wody

0
1099

Jakość wody w Twoim domu jest niezadowalająca? Ten niekorzystny stan można zmienić – za pomocą odpowiednio dobranych filtrów do wody – a konkretnie do urządzeń, które w naszych domach mają kontakt z wodą. Jeśli jest to woda twarda – filtry zredukują ilość osadów w jej składzie, jeśli woda ma za mało magnezu – filtry wzbogacą ją o ten minerał, podobnie odpowiednie rodzaje filtrów normalizują poziom pH wody. Lepszej jakości woda to nie tylko smaczniejsza kawa czy herbata, ale również realne oszczędności.

Filtry do dzbanków i ekspresów

Najczęściej wybieranymi filtrami są obecnie wkłady do dzbanków oraz ekspresów – ich popularność ma związek z korzystaniem bezpośrednim z wody. Nasze kubki smakowe wyczują różnicę między wodą filtrowaną i niefiltrowaną. Lepsza jakość smakowa wody ma bezpośrednie przełożenie na smak herbaty, kawy czy innych napojów przygotowywanych na bazie wody.

W sklepie internetowym Aquamelior.pl znajdziemy różne filtry do wody – w tym m.in. produkty największych światowych marek, takich jak: Aquaphor, Filter Logic, Dafi, Brita czy Whirlpool, ale to nie wszystko. 

W przeciwieństwie do większości sklepów stacjonarnych, e-sklep Aquamelior.pl oferuje również modele filtrów do wody innych producentów, których produkty nie są szeroko dostępne na rynku, jednak z uwagi na ich szczególne cechy cieszą się także znaczącą popularnością wśród klientów.

Filtry dzbankowe i do ekspresów likwidują nie tylko różnego rodzaju zanieczyszczenia, które mogą się pojawić w wodzie, ale również redukują udział składników mineralnych, które negatywnie wpływają na jakość wody. Zazwyczaj ma to związek z jej tzw. twardością, czyli ilością osadów mineralnych, które mogą – w zbyt dużej ilości – powodować różne schorzenia (m.in. kamicę nerkową). 

Twarda woda to także problem dla urządzeń, które mają z nią kontakt. Osadzający się na ściankach czajników czy ekspresów osad kamienny zmniejsza ich użyteczność i powoduje większe zużycie wody. Zakup filtra to nie tylko inwestycja w jakość wody i jej smak, ale również oszczędność.

Filtry do lodówek

Filtry w kuchni to nie tylko filtry do dzbanków oraz ekspresów – jednym z najważniejszych (o ile nie najważniejszym) urządzeniem kuchennym jest lodówka. Nikogo nie trzeba przekonywać co do tego, jak ważne jest zachowanie optymalnego poziomu czystości w lodówce – miejscu, w którym przechowujemy żywność.

Samo czyszczenie i odmrażanie lodówki jednak nie wystarczy – stąd też coraz większa popularność specjalistycznych filtrów do lodówek, które w szybki i skuteczny sposób oczyszczają zarówno wodę, jak i powietrze w tych urządzeniach.

Dzięki tym procesom żywność na dłużej zachowuje swoje walory zdrowotne i smakowe, a my mamy pewność, że nie będzie ona dla nas stanowiła żadnego zagrożenia np. bakteryjnego.

Filtry do lodówek proponowane są w dwóch wersjach: antybakteryjnej (filtrują powietrze w lodówce) oraz filtrującej wodę. Najpopularniejsze filtry do lodówek oferują m.in.: Beko, Gorenje, Bosch, Samsung, Whirlpool i Panasonic, a więc liderzy rynku AGD, których produkty znajdują się w większości domów na całym świecie.

Odpowiednio dobrany filtr będzie służył nam z powodzeniem przez lata, dlatego jeśli nie jesteśmy pewni jaki konkretnie filtr dobrać do naszej lodówki – warto skorzystać z pomocy profesjonalnych doradców. 

Właściwy dobór filtra – do każdego urządzenia, a więc: lodówki, dzbanka czy ekspresu – to gwarancja najwyższej jakości wody w naszych domach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here