Kłopoty z doborem biżuterii do garderoby nieobce są wielu dziewczynom. Niewiele z nas może przecież pozwolić sobie na kolekcję biżuterii, która dorównywałaby przepastnym zasobom naszej garderoby, z której i tak zazwyczaj… nie mamy się w co ubrać :), zatem dochodzą do niej jeszcze ciuchy pożyczane ad hoc.

Dodatkowym problemem będzie odpowiedni wybór dodatków w zależności od okazji czy też dopasowanie jej do typu naszej urody. Znakomitym rozwiązaniem uniwersalnym jest tu biżuteria z pereł, którą wypada założyć niemal na każdą okazję, jest odpowiednia o każdej porze dnia, a proste, klasyczne kolczyki z perłami na sztyftach to dodatek, z którym można się  niemal nie rozstawać.

Zdobne suknie narzucają ograniczenia

Klasyczne, proste wyroby z pereł są najlepszym rozwiązaniem gdy musimy wybrać dodatki do zdobnych sukni – są bardzo eleganckie, pasują do wszystkiego, a jeśli założymy perły naprawdę dobrej jakości, dodadzą one każdej kreacji niezwykłego blasku. Unikajmy jednak imitacji – plastikowe czy szklane kulki pokryte perłopodobnym lakierem wyglądają tandetnie i potrafią skutecznie zepsuć każdą garderobę. Nawet jeśli nie widzisz różnicy, to zapewniam Cię, że są ludzie którzy takie rzeczy rozpoznają na pierwszy rzut oka.

Jeśli uważasz, że cena kolczyków z perłami jest poza Twoim zasięgiem, to pozwolę sobie wyprowadzić Cię z błędu – kwota 300 złotych powinna być wystarczająca do nabycia prostego modelu z wkrętkami ze złota, a jeśli zdecydujesz się na srebro, może to być nawet kilkadziesiąt złotych. Wyszukaj takie z perłami naprawdę dobrej jakości, a przede wszystkim zwróć uwagę aby miały one jak największy połysk. Już jedna para zapewni Ci komfort łatwego doboru dodatków na każdą okazję.

Proste kreacje dają więcej możliwości

W dużo lepszej sytuacji są dziewczyny, które gustują w kreacjach o prostych formach – jeśli należysz do takich osób, możesz śmiało eksperymentować z większą ilością dodatków. Tu też polecam perły jako ozdobę uniwersalną, możesz sobie jednak w tym przypadku pozwolić na większą ekstrawagancję.

Do prostej kreacji możesz śmiało założyć bardziej zdobną biżuterię, która może odmienić ją w zaskakujący sposób. Sprawdź sama jak fantastycznie wyglądać będziesz w dłuższych i bardziej zdobnych kolczykach z perłami – na szczególne okazje możesz wybrać te bardziej „bogate”,  zawierające obok pereł również inne kamienie szlachetne. Możesz eksperymentować też z perłowymi naszyjnikami, które razem z kolczykami pozwolą Ci błyszczeć na każdym przyjęciu.

Kilka ważnych wskazówek

Wybierając kolczyki z perłami które dodadzą blasku Twojej kreacji powinnaś pamiętać o kilku podstawowych rzeczach:

  1. Zapomnij o imitacjach pereł. Wyrzuć je ze swojego kuferka raz na zawsze. Imitacje są przejawem złego gustu
  2. Znajdź perły o wysokim połysku, potraktuj to jako najważniejszą cechę kolczyków, ważniejszą nawet niż ich wzornictwo czy kształt kamieni. Jeśli znajdziesz takie, w których możesz się przejrzeć jak w lustrze – zapewniam Cię, że staną się Twoją ulubioną biżuterią.
  3. Poświęć czas na wyszukanie doskonałych egzemplarzy. Nie jest to łatwe, ale to przecież coś, co przez długie lata ma dodawać Ci blasku 🙂
  4. Nie kupuj ich przez Internet, chyba że znasz sprzedawcę, masz do niego pełne zaufanie lub możesz obejrzeć biżuterię przed zakupem.
  5. Nie szukaj dobrych pereł w „sieciówkach”. Każdy sklep, który oferuje „masówkę” jest skazany na słabe kamienie – te najlepsze są rzadkie i nie da się ich sprzedawać w dużych ilościach.
  6. Jeśli nie masz doświadczenia w kupowaniu takiej biżuterii, poproś o pomoc kogoś, kto zna się na tym lepiej, albo poświęć trochę czasu, aby zapoznać się z tematem.

Trud włożony w znalezienie doskonałych kolczyków z perłami zaprocentuje Ci stukrotnie, a wyszukana tak biżuteria będzie stanowiła przepiękny dodatek do każdej kreacji.