Wydawać by się mogło, że wybór chlebaka właściwie nie jest zbyt ważny. Jest to raczej dosyć mały przedmiot, jednak bardzo rzucający się w oczy. Jest to efekt tego, że raczej każdy trzyma chlebak w najlepiej dostępnym miejscu, aby mieć ułatwiony do niego dostęp.

Jak dopasować chlebak pod względem koloru?

Generalnie, dopasowanie chlebaka kolorystycznie do kuchni nie powinno być zbyt trudne. Wydaje się, że dobrym rozwiązaniem jest wybór chlebaka w uniwersalnym kolorze. Kremowy, szary lub miętowy chlebak praktycznie zawsze jest odpowiedni. Są to kolory mało rzucające się w oczy, dosyć stonowane, dzięki czemu nie gryzą się z innymi kolorami.

Oczywiście można również dobierać kolory chlebaków zwracając baczną uwagę na kolory, które dominują w konkretnej kuchni. W takiej sytuacji, do zielonych, czy jasno niebieskich mebli pasował będzie miętowy chlebak, a do ciemno niebieskich chlebak granatowy.

Typ wnętrza

Wydaje się, że dla wyboru chlebaka nie bez znaczenia powinien być również typ wnętrza, w jakim ma on stanąć. Rzecz w tym, że do bardzo nowoczesnej kuchni najlepiej będą pasowały zupełnie inne chlebaki niż do kuchni tradycyjnej. W pierwszym przypadku najlepiej wybierać chlebaki o intrygujących kształtach w takich kolorach jak biel czy czerń. W przypadku tradycyjnej kuchni dopuszczalna jest szersza gama kolorów, jednak kształt chlebaka powinien być jak najbardziej zwyczajny.

http://www.ulicamotylkowa.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here