Maszyna czyszcząca do posadzki - którą wybrać?

Profesjonalne firmy sprzątające często oferują maszynowe czyszczenie posadzek. Odbywa się ono na dużych powierzchniach, takich jak posadzki przemysłowe, wnętrza sklepów wielkopowierzchniowych, salonów sprzedaży czy garaży. W każdym z tych miejsc spotkać można różnego rodzaju nawierzchnie, z których zanieczyszczenia najlepiej usuwają maszyny szorujące.

Zalety maszyn czyszczących

Ręczne czyszczenie dużej powierzchni jest pracochłonnym i długotrwałym procesem, często wymagającym wysokiego zużycia wody i detergentu. Całkowite koszty takiego czyszczenia są wysokie, a efekt pracy nie zawsze jest idealny. Rozwiązaniem tych problemów jest zakup profesjonalnej maszyny czyszczącej, która z powodzeniem może być wykorzystywana na wielu rodzajach powierzchni i w pomieszczeniach o różnych gabarytach. Ich użycie zapewnia skrócenie czasu pracy, przy zwiększonej wydajności i efektywności w porównaniu do ręcznego czyszczenia. Co więcej, najnowsze systemy zastosowane w maszynach czyszczących pozwalają na zaoszczędzenie wody, detergentu oraz energii elektrycznej.

Rodzaje maszyn szorujących

Wśród maszyn szorujących wyróżnić można trzy podstawowe typy: szorowarki jednotarczowe, automaty szorująco-zbierające prowadzone oraz automaty szorująco-zbierające samojezdne. Wszystkie ich rodzaje dostępne są w sklepie internetowym iSPRZĘT.

Szorowarki jednotarczowe wyposażone są w jedną tarczę pracującą (szczotkę lub uchwyt z padem) oraz podajnik wody z detergentem. Pozwalają na dotarcie do miejsc trudnodostępnych, do których większe maszyny czyszczące nie mogłyby wjechać, dlatego mogą stanowić dobry sprzęt uzupełniający.

Automaty szorująco-zbierające prowadzone ręcznie należą do małogabarytowych urządzeń czyszczących. Wyposażone są w szczotkę lub uchwyt z padem, które dzięki wysokim obrotom doskonale zbierają wszelkie zanieczyszczenia. Maszyny tego typu, jak na przykład Viper AS 380/15 C, posiadają zbiorniki czystej oraz brudnej wody, a także dyszę ssącą, która pozwala na zbieranie zanieczyszczeń. Akumulatorowe zasilanie zapewnia długą i łatwą obsługę, dzięki czemu urządzenie sprawdza się doskonale podczas mycia powierzchni w obiektach takich, jak klatki schodowe czy sklepy. W niektórych modelach dodatkowym atutem jest składana rączka, ułatwiająca transport oraz czyszczenie niewysokich przestrzeni.

maszyna

Samojezdne automaty szorująco-zbierające są sprzętem przeznaczonym do czyszczenia wielkowymiarowych przestrzeni, takich jak hipermarkety, galerie handlowe czy lotniska. Najczęściej myje się nimi płytki czy inne powierzchnie, które nie wsiąkają wody. Przykładem takiego urządzenia może być model Nilfisk SC6000 1050D. Zastosowany w nim pojemny zbiornik i wydajny akumulator zapewniają długi czas pracy, a unikatowy system Ecoflex minimalizuje koszty eksploatacyjne (wody, prądu i detergentu). Dodatkowym atutem jest wygodny, regulowany fotel i kierownica, zapewniające pełen komfort operatorowi.

Którą maszynę wybrać?

Można powiedzieć, że każdy typ maszyny szorującej ma swoje zalety. Ostateczny wybór powinien być podyktowany przede wszystkim planowanym wykorzystaniem urządzenia. Jeśli czyszczone będą przede wszystkim duże powierzchnie, skuteczniejszym wyborem będzie automat samojezdny, z kolei do mniejszych powierzchni lepiej jest wybrać mniejsze modele, które są łatwiejsze w transporcie i manewrowaniu w ciasnych pomieszczeniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here