Mezoterapia i karboksyterapia

0
1708

Mezoterapia mikroigłowa jest od wielu lat jednym z najbardziej popularnych zabiegów kosmetycznych w Polsce i na świecie. Stosuje się ją, by przywrócić skórze blask i lekko ją odmłodzić. Co więcej, nie jest to nowa metoda. Minęło ponad pół wieku od pierwszych jego prób, dlatego uważa się ją za jedną z najbardziej sprawdzonych i metod kosmetycznych. Mezoterapia jest o tyle ciekawym zabiegiem, że można ją stosować na przeróżne problemy skórne. Można za jej pomocą pozbyć się rozstępów, spłycić zmarszczki czy nadać blasku szarej, zniszczonej skórze. Brzmi dobrze? Jest tego więcej. Możliwa jest redukcja cellulitu czy stymulacja cebulek włosów do wzrostu.

Jak wykonuje się zabieg mezoterapii?

Zabieg wykonuje się za pomocą bardzo cienkich igieł, dzięki którym wprowadza się konkretny koktajl leczniczy do warstwy skóry właściwej. Koktajle dobiera się na podstawie wywiadu z pacjentem i tego, czego jego skóra potrzebuje. Co więcej, samo nakłuwanie ma zbawienny wpływ na skórę, której metabolizm jest pobudzony i jest zmuszona do regeneracji. Po czterech zabiegach w ciągu dwóch tygodni widać zdecydowaną poprawę skóry, która przede wszystkim wydaje się dużo gładsza i odżywiona. Cena jednej wizyty to koszt w granicach 300-500 zł. Nie jest to mała kwota, ale dzięki dobraniu odpowiednich koktajli można bardzo szybko poprawić kondycję swojej skóry czy zawalczyć z problemem łysienia czy cellulitu.

Lista przeciwwskazań do zabiegu:

  • infekcje skórne na różnym podłożu (np. ropnym),
  • nowotwory lub stosowanie chemioterapii
  • ciąża
  • zaawansowana cukrzyca
  • stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi
  • skłonność do powstawania blizn

Czy karboksyterapia jest zupełnie nieszkodliwa?

Karboksyterapia (tak jak zresztą wiele innych zabiegów) jest przedstawiana w mediach często jako kompletnie nieszkodliwa i cudowna metoda na praktycznie dowolny problem ze skórą. Karboksyterapia to rzeczywiście nieinwazyjny zabieg, który polega na wstrzyknięciu medycznej odmiany dwutlenku węgla miejscowo pod skórę. Dzięki takiej terapii w teorii poprawimy wygląd dowolnego miejsca na całym ciele. Ceny jednego zabiegu wahają się od stu do paruset złotych. Wszystko zależy od powierzchni, na której zabieg zostanie wykonany.

Karboksyterapia – przebieg zabiegu

W zabiegu medycyny estetycznej można śmiało wykonać taki zabieg. Odbywa się to dzięki użyciu specjalnej igły, która przystosowana jest do precyzyjnego wstrzykiwania medycznego dwutlenku węgla. Dwutlenek węgla podskórnie działa na naczynia krwionośne, rozszerzając je. Dzięki temu przyśpieszony jest proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych. Co więcej, ten zabieg nie jest zupełnie bezbolesny. Przy każdej dawce wprowadzanej pod skóre pacjent odczuwa lekki ból i uczucie rozpychania pod skórą. Cały przebieg przyjmowania gazu pod skórę jest widoczny gołym okiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here