Pojawiają się nie wiadomo skąd i już po kilku dniach jest ich w mieszkaniu całe mnóstwo. Muszki owocówki to niezwykle małe owady, które są bardzo irytujące. Ich cykl życia trwa tylko 10 dni więc bardzo szybko się rozmnażają. Jeśli nie zareagujesz na czas to w szybkim tempie muszki opanują Twoją kuchnię. Przyciąga je zapach rozkładających się drożdży, który pojawia się w fermentujących owocach. Bardzo lubią także otwarte słoiki z dżemem, szklanki z sokiem owocowym, piwem czy winem. Chcesz z nimi walczyć ? Postaw na systematyczne sprzątanie a nie powinny pojawiać się one w Twoim domu. Jeśli już masz tę wątpliwą przyjemność i muszki zadomowiły się w Twojej kuchni to nie martw się, nie jesteś na straconej pozycji. Są różne skuteczne i całkiem proste sposoby na pozbycie się muszek owocówek.

Sposoby na pozbycie się muszek owocówek

Najprościej będzie jeśli :

  • Owoce będziecie zjadać na bieżąco, nie dopuszczaj do ich psucia się, te które się da przetrzymuj w lodówce

  • Na bieżąco myj naczynia w zlewnie, a już szczególnie te po słodkich rzeczach bowiem one szczególnie mocno przyciągają muszki

  • Często opróżniaj koszt na śmieci, używaj do niego pokrywy i co jakiś czas starannie go umyj.

Takimi działaniami jak powyżej skutecznie eliminujesz możliwość pojawienia się muszek owocówek w Twojej kuchni. Co zrobić jeśli jednak one już są ? Domowym sposobem przygotuj pułapki na muszki owocówki. Jest kilka opcji, które pomogą Ci je wyeliminować z domu.

Pierwsze co możesz zrobić to przygotować miseczkę z pokrojonymi owocami, najlepiej takimi, których już nie zjecie np. lekko nadpsutymi. Miseczkę szczelnie przykrywasz folią spożywczą, w której robisz małe dziurki. Zapach owoców zwabią muszki, które przez dziurki wchodzą do miseczki. Jednak nie potrafią już z niej wyjść. Na koniec zostaje już tylko wyrzucić zawartość miseczki np. do foliowego worka, który od razu wynosimy z domu do kubła na śmieci. To bardzo skuteczny sposób na pozbycie się muszek owocówek.

Równie dobrze sprawdza się nalanie do szklanki soku owocowego albo octu owocowego z ilością płynu do mycia naczyń równą ilości soku. Słodki zapach zwabia muszki. Taką miksturę zostawiamy na całą noc, rano szklanka będzie pełna muszek. Dla lepszego efektu tu także na wierzch możesz położyć nakłutą folię spożywczą. Zawartość szklanki najlepiej wylać do toalety.

Jeśli dużo muszek lata Ci po kuchni to sięgnij po odkurzać, włącz go i wciągnij muszki do worka odkurzacza, który następnie od razu wyrzuć do kubła poza domem.

Skutecznym sposobem na pozbycie się muszek owocówek jest wyeliminować je za pomocą ciepła. Gdy muszki już się wygodnie rozsiądą, sięgnij po suszarkę do włosów, włącz ją na najcieplejszy tryb i skieruj powietrze w stronę muszek. One są na tyle delikatne, że gorący podmuch je zabije.

Owady te nie znoszą zapachu mięty, warto więc trzymać w kuchni te świeże zioła w doniczce. Możesz też się posłużyć świecami zapachowymi o tym aromacie. Skuteczność potwierdzona.

Jest też opcja dla wygodnych. W sklepach są dostępne specjalne pułapki na muszki owocówki.

Aby szybciej pozbyć się tego problemu działaj gdy tylko się on pojawia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here