Mycie okien

Jest okres przedświąteczny? Wypadałoby w końcu zabrać się za mycie okien, bo zamiast kiełkującej zieleni widzisz jedynie liczne ślady i plamy pozostawione przez śnieg? Nie wiesz jak się do tego zabrać? Obawiasz się, że znowu pomimo włożonego wysiłku i poświęcenia całego dnia na porządki twoje okna pokryją smugi?
Nie martw się! Poniższy tekst z pewnością podsunie ci parę sposobów na to, jak i czym myć okna, aby pozostały nieskazitelnie czyste i bez najmniejszego śladu smug czy zamazań.

Przede wszystkim zaopatrz się w płyn do mycia szyb! Na rynku dostępna jest szeroka gama produktów o takim zastosowaniu, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie. Niekiedy dla zminimalizowania prawdopodobieństwa wystąpienia smug poleca się dodanie odrobiny octu do wody z detergentem, aby tak przyrządzonym roztworem sprawnie poradzić sobie z zabrudzeniami.
Płyn nie jest jednak najważniejszy, jeżeli w grę wchodzą codzienne zabrudzenia i nie mamy do czynienia z kamieniem, do którego należy stosować bardziej agresywne środki.

Najbardziej istotną kwestią jest dobór przyrządu, za pomocą którego będziemy walczyć z brudnymi szybami.
Z doświadczenia wiem i jestem przekonana, że gro ekspertów podziela moje zdanie, że najlepiej w tym wypadku sprawdzają się ściereczki z mikrofibry. Są milutkie w dotyku i nie pozostawiają żadnych smug ani, co najważniejsze kłaczków! Z ich użyciem nie jest nawet konieczne wycieranie umytej już szyby ‚z góry na dół’, gdyż są tak chłonne i sprawne!

Kolejnym gadżetem, który również jest warty uwagi, jeżeli chodzi o walkę o czyste okna bez smug i zamazań jest… ściągaczka do szyb! To niedrogie oraz nieskomplikowane, zarówno w budowie jak i obsłudze urządzenie może okazać się niezwykle przydatne. Zapewne leży gdzieś w twoim samochodzie i marnuje swój potencjał.

Po umyciu szyby płynem i spłukaniu jej wodą śmiało użyj ściągaczki do pozbycia się z powierzchni okna nadmiernej ilości płynu a następnie dokończ proces suszenia ściereczką z mikrofibry.
Ten przepis zagwarantuje ci okna bez najmniejszego śladu smug.

http://www.czasabsolwenta.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here