noktowizor

Noktowizor to urządzenie, które pozwala na widzenie w półmroku. Sprzęt ten wykorzystywany jest nie tylko przez wojsko czy służby wywiadowcze, ale również sprawdza się znakomicie w rękach myśliwych czy entuzjastów paintballa. Poznaj kilka najważniejszych informacji i dowiedz się, jak wybrać noktowizor dopasowany do osobistych potrzeb. 

Czym jest noktowizor?

Mówimy o układzie optoelektronicznym, którego najważniejszą częścią jest przetwornik światła. Wzmacnia on światło szczątkowe nawet do kilkudziesięciu tysięcy razy, dzięki czemu wytwarza się obraz. Kluczowym elementem, który pozwala na sprawne działanie noktowizora, jest dostęp do minimalnego światła zewnętrznego. Może być to księżyc, gwiazdy, a nawet światło z pobliskich miejscowości. Szczątkowe światło pada przez obiektyw, a ten skupia światło rozproszone. Natomiast fotony padają na fotokatodę, która odpowiada za emisję elektronów. Strumień elektronów wielokrotnie jest wzmacniany, aby trafić na luminofor – ekran fosforyzujący. Ten pokryty jest fosforem, który emituje światło zielone. 

Jak wybrać noktowizor?

Na rynku znajdziemy wiele różnego rodzaju noktowizorów. Jak zatem dokonać właściwego wyboru? Przede wszystkim zwróć uwagę na parametry techniczne interesujących Cię modeli i na tej podstawie dobierz sprzęt do osobistych potrzeb. Ponadto sięgaj po urządzenia, które pochodzą od renomowanych marek. Profesjonalne noktowizory uznanych producentów możesz kupić w sklepie internetowym CEL-PAL. Oferta jest bardzo bogata i zróżnicowana, dzięki czemu każdy znajdzie model dla siebie. 

O czym należy pamiętać?

Noktowizory dostępne są w wielu różnych wariantach konstrukcyjnych. Na rynku bez trudu znajdziesz lunety, lornetki, gogle na głowę, celowniki, kaski czy nakładki do lunet, które instaluje się na broni. Dlatego przed zakupem warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób z noktowizora będziesz korzystać.

Przy zastosowaniach taktycznych np. w paintballu znakomicie sprawdzą się gogle czy monokular do zamocowania na głowie. Warto jednak pamiętać, aby sięgać po modele z jednokrotnym powiększeniem oraz odpowiednim polem widzenia. Natomiast wśród myśliwych uznania znalazły monokulary czy lornetki noktowizyjne, które charakteryzują się przybliżeniem od trzy- do pięciokrotnego. Taki sprzęt pozwala na perfekcyjną obserwację zwierzyny. Z kolei wśród pracowników ochrony zastosowanie znajdzie noktowizor cyfrowy, który odporny jest na światło. Inną propozycją mogą być lunety czy lornetki generacji drugiej. To oczywiście tylko niektóre spośród wielu dostępnych w sklepie internetowym CEL-PAL produktów. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym asortymentem.

Gwarancja udanych zakupów

Oferta sklepu internetowym CEL-PAL to efekt pracy prawdziwych ekspertów, którzy na temat noktowizorów wiedzą wszystko. Dzięki temu nawet ktoś, kto po raz pierwszy wybiera tego typu sprzęt, bez problemu sięgnie po idealny noktowizor. W razie potrzeby warto skontaktować się z obsługą i zapytać o każdy detal. Wybierz sprawdzoną propozycję i dołącz do wielu zadowolonych klientów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here