kominek

Coraz więcej osób projektując wystrój salonu czy pokoju dziennego decyduje się uwzględnić w nim kominek. Większość z nich jednak, aranżując całą zabudowę i przykładając ogromną wagę do estetyki zarówno samego paleniska jak i jego otoczenia, zapomina o kwestii w zasadzie najważniejszej. Są to drzwiczki kominkowe.

Temat ten jest wielokrotnie pomijany jednak niezwykle istotny nie tylko dla estetyki kominka, ale i przede wszystkim naszego bezpieczeństwa. Należy pamiętać, że idealne drzwiczki do kominka powinny nie tylko być dobrze dopasowane oraz komponować się z otoczeniem. Na co więc warto zwrócić uwagę? W pierwszej kolejności na doprowadzanie powietrza i dobór szyby. Odpowiednia wentylacja jest bardzo istotna aby posiadać dobrą kontrolę nad płomieniem oraz wykluczyć ryzyko dostania się do pomieszczenia niepożądanych lotnych związków węgla. Szyba natomiast musi być przede wszystkim gruba i odporna na temperatury – bardzo dobrym rozwiązaniem jest stosowane przez firmę Ignif – szkło ceramiczne. Poza tymi kwestiami warto również pamiętać o zabezpieczeniu samej konstrukcji – ramy wykonane z kątownika lub profilu zagwarantują nam bezpieczeństwo i wiele lat zadowolenia z działania naszego paleniska.

Wracając natomiast do estetyki. Każdy z nas chciałby na pewno, aby jego drzwiczki kominkowe były nie tylko ładne, ale i dopasowane. Warto więc zamiast kupować gotowy produkt i usiłować dopasować do niego kształt kominka, zastanowić się nad wykonaniem drzwiczek na wymiar. Można zrobić to w bardzo łatwy sposób na stronie http://ignif.com/. Pracujący tam specjaliści pomogą nam wybrać spośród wielu dostępnych modeli, dopasować idealne dla nas rozwiązania oraz w ekspresowy sposób wykonają, dostarczą i zamontują dobrany dla nas produkt.

Zamiast ryzykować zakup mało estetycznych i co więcej niebezpiecznych drzwiczek lepiej zdać się na doświadczenie i opinię ekspertów. Pomogą oni nie tylko dopasować rozwiązanie idealne ale przede wszystkim wykonają je w sposób który zapewni nam i naszym bliskim bezpieczeństwo oraz estetykę i łatwość czyszczenia paleniska. Ignif to drzwiczki kominkowe na długie lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here