Nasiona kolekcjonerskie hybrydowych odmian marihuany

Hybrydy to specjalnie wytworzone odmiany marihuany, łączące w sobie genotyp wybranych przodków. Najczęściej, hybrydy są połączeniem odmian sativa oraz indica, których łączne oddziaływanie stanowi cechę swoistą. Ponieważ nowe odmiany hybrydowe powstają każdego roku, w ofercie seedbanków znajdziesz dziesiątki, a nawet setki mniej i bardziej popularnych ziarenek. Które z nich warto wybrać, by urozmaiciło i wzbogaciło Twoją kolekcję? Poniżej przygotowaliśmy krótki poradnik poświęcony najczęściej wybieranym hybrydom, które powinny znaleźć się w kolekcji każdego fana ziarenek. 

Nasiona hybrydowe marihuany w Twojej kolekcji 

Jack Herrer to pierwsza hybryda, której zakup warto rozważyć. Odmiana ta powstała w legendarnym banku marihuany o nazwie Sensi Seeds. Jack Herrer zawiera w sobie geny pochodzące od takich produktów jak Northern Lights (wersja 5), Shiva Skunk oraz Haze. Jack Herrer jest wybierany z uwagi na jego wyjątkowe i inspirujące działanie. Wielu artystów, malarzy, muzyków czerpie inspirację z tej odmiany, uważając ją za swoją ulubioną. 

Sour Diesel to kolejna warta rozważenia odmiana hybrydowa. Nazywana jest w skrócie Sour D i często można ją odnaleźć pod taką właśnie nazwą. Jest to hybryda o lekkiej przewadze genów sativa, co przekłada się na jej euforyzujące oraz aktywizujące działanie. Sour Diesel zjednał sobie także uznanie wśród kolekcjonerów nasion w naszym kraju, którzy chętnie włączają go do swoich gablotek na ziarenka hybrydowe. 

Stardawg to klasyczna i popularna do dziś odmiana, powstała w Kalifornii. Jest połączeniem Tres Dawg oraz Chemdawg, których potencjał genetyczny łączy najlepsze cechy fenotypowe. Jest to odmiana o wysokim stężeniu THC, które w poszczególnych odmianach może wahać się pomiędzy 16 a 22 procent. Popularne są także odmiany Stardawg CBD, dedykowane dla osób cierpiących na chroniczne bóle, zaburzenia apetytu lub nastroju. 

Tangerine Dream to odmiana nieco mniej popularna w naszym kraju, jednak wysoko ceniona za granicą. Tym bardziej warto włączyć nasiona marihuany Tangerine Dream do swojej kolekcji, co z pewnością podziała na nią odświeżająco. Jest to hybryda powstała na bazie genów G13 oraz Neville A5 Haze. Również ona odznacza się wysokim poziomem THC. 

Gdzie i jak kupować hybrydy? 

Hybrydy to nasionka często wytwarzane, dlatego na rynku funkcjonuje wiele odmian o trudnym do jednoznacznego określenia pochodzeniu lub profilu genetycznym. Polecamy unikać takich ziarenek, które mogą pochodzić z niepewnych źródeł. Oryginalne nasionka hybrydowe warto zamawiać wyłącznie za pośrednictwem uznanych seedbanków lub sklepów branżowych. Wiele polskich firm konopnych posiada w swoim asortymencie wybrane odmiany nasion hybrydowych, które są stałym punktem w ich asortymencie. Jeśli masz wątpliwości co do swojego dostawcy nasion, wówczas polecamy zwrócić uwagę na źródło pochodzenia jego nasion oraz listę najważniejszych seedbanków, których produkty udostępnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here