Nietypowe propozycje meblowe do kuchni

Kuchnia to wyjątkowe miejsce w każdym domu. Co więcej, dobrze urządzona kuchnia sprawia, że domownicy traktują ją jako prawdziwe miejsce spotkań. Mało tego, stylowa przestrzeń kuchenna która jest funkcjonalna, sprawia że z przyjemnością podejmujemy gości właśnie tam!

Często kuchnie Polaków są nudne. Brakuje im polotu i nie są pomieszczeniami, w których aż chciałoby się spędzać czas. Dlatego wychodzimy z pomocą i proponujemy parę mebli, które w prosty sposób nadadzą szyku i stylu każdej kuchni. Nadmienię tylko, że przykłady mebli to raczej nowoczesne podejście do designu i raczej nie sprawdzą się w tradycyjnej kuchni z bardziej tradycyjnym wystrojem.

Ławostół – mebel idealny do małego mieszkania?

Ława kojarzy nam się głównie z salonem. Jest to skojarzenie słuszne, jako że do ławy potrzeba wygodnej sofy! Jednak prawdziwie nowoczesne meble nie muszą spełniać tylko jednej roli. Zwłaszcza w małych mieszkaniach zależy nam na oszczędzaniu przestrzeni -wszystko po to by mieszkania nie było zagracone i żeby optycznie wydawało się większe.  Ławostół łączy funkcjonalność ławy i stołu – dlatego będzie świetną propozycją dla małych kuchni, albo dla salonu z aneksem kuchennym. Ławostół w bardzo prosty sposób – za pomocą paru ruchów – można zamienić w pełnowymiarowy stół, przy którym zjemy posiłek czy po prostu spędzimy czas z rodziną. Ławostoły nie są najtańszym typem mebli, jednak można o nich myśleć jako opcji hybrydowej – dwa w jednym.

Blat i szafki

Inną, także składaną propozycją może być składany blat, który można przymocować do ściany. W ten sposób nawet w najmniejszej kuchni uzyskujemy namiastkę stołu. Kiedy nie jemy, stolik zostanie złożony, dzięki czemu kuchnia zyska sporo przestrzeni. Analogiczny zabieg można dokonać w przypadku przestrzeni magazynowej. Wolnostojące szafki można zastąpić funkcjonalnymi szafkami, które praktycznie w całości będą okalać jedną ze ścian. To oszczędność miejsca i wspaniale po prostu to wygląda.

Hokery

Hokery to wysokie siedziska, które mogą nadać kuchni blasku. Przypominają znane z lokali gastronomicznych wysokie krzesła barowe i są świetnym dodatkiem, zwłaszcza, kiedy mamy do czynienia z kuchnią wyposażoną w wyspę. Wtedy część wyspy może zostać zaaranżowana jako mini-bar i zarazem miejsce spotkań. Obok może trafić stylowa szafka na wspaniałe trunki. Hoker to prawdziwa ozdoba i zarazem funkcjonalne krzesło (tylko trochę wyższe). Designerski mebel nawet w nudnej kuchni może okazać się strzałem w dziesiątkę i wspaniałym dodatkiem, który poprawi jej odbiór. Może pomóc także zakup wygodnych, drewnianych taboretów, które genialnie rozwiązują problem z brakiem miejsc na spotkaniach towarzyskich czy imprezach domowych. Ich koszt nie przekracza często parudziesięciu złotych.

Kuchnia nie jest najprzyjemniejszym miejsce także wtedy, kiedy na widoku pozostaje za dużo sprzętu AGD. Wtedy można zdecydować się na zabudowę lodówki czy mikrofalówki. Oczywiście przy wykańczaniu takie meble będą dużo droższe, ale efekt końcowy będzie znakomity. Czasem z kolei kuchnia “goła” sprawia, że czujemy się w niej jak w sterylnym szpitalu. Wtedy może pomóc zakup małej półki, na której umieścimy pamiątki rodzinne czy np. pamiątki z podróży. Czasem nawet najdrobniejsze elementy potrafią odmienić klimat całego pomieszczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here