Notariusz

Dla wielu osób wszelkie umowy kupna – sprzedaży, darowizny, podziały majątków to czynności, które można załatwić skutecznie w ramach treści wzorcowych, dostępnych w internecie. Niestety w wielu przypadkach, nawet przy dobrych chęciach obu stron, czynności opisane w ramach takiego dokumentu mogą nie być skuteczne.

Powierz sporządzenie dokumentu notariuszowi

Zabezpieczenie się wsparciem notariusza, który nie tylko przygotuje stosowny dokument, ale też sprawdzi zawarcie w nim poprawnych danych i wszystkich niezbędnych dla skuteczności umowy informacji to współcześnie niemal wymóg zdroworozsądkowego podejścia do zarządzania ryzykiem.

Nawet bowiem w transakcjach z najbliższymi, czy może właśnie przede wszystkim w takich czynnościach, założenie dobrej woli i znaczenie więzów krwi może przesłonić to, co w czynnościach cywilno-prawnych najważniejsze – bezpieczeństwo każdej strony umowy.

Zaufanie i rzetelność

Kluczem dla zachowania nie tylko poprawnych relacji rodzinnych, ale też dla bezpieczeństwa prawnego i finansowego, jest zadbanie o wyczerpującą zawartość każdego dokumentu i jasne określenie tego, do czego każda ze stron się zobowiązuje. Czytelność zobowiązań i powinności to klucz dla komfortu wszystkich zainteresowanych.

Tego, aby każdy dokument wyczerpywał właśnie ten zakres, dopilnuje notariusz w toku przygotowywania każdej treści. Aktualne dokumenty, właściwe daty, stosowne terminy – wszystko to zawarte w treści opatrzonej pieczęcią notariusza, zawsze jest wiążące.

Co można zyskać?

Decydując się na skorzystanie z usług notariusza, niezależnie od tego czy mowa o akcie kupna – sprzedaży nieruchomości, czy też o notarialnym pełnomocnictwie, zawsze warto rozważyć rachunek zysków i strat. Nie wszystkie bowiem koszty mają wymiar jedynie finansowy, podobnie zresztą jak potencjalne straty. Brak dbałości o detale może mieć daleko bardziej dotkliwe skutki.

Czynności notarialne są objęte taksą notarialną i w zależności od czynności – stosownymi podatkami, jednak nierzadko nakład ten może przynieść same korzyści. Indywidualnie przygotowana umowa, fakt weryfikacji danych, założenia obiektywnego wsparcia dla każdej ze stron umowy – te wszystkie elementy sprawiają, że notarialne poświadczenie czynności bardzo często jest dobrą inwestycją.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy notariusz-bydgoszcz.com.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here